Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a szerző valós tapasztalata...

Ez a szerző valós tapasztalatairól beszél? Én még senkitől nem hallottam ilyet.

Figyelt kérdés

[link]


„Az imént egy budai kávézóban rájöttem, miért nyávognak a fővárosi emberek (főleg a nők, de egyre több férfi is). Egyrészt azért, mert fejletlen az artikulációs bázisuk, keveset beszélnek, fogalmuk sincs a hang-és szóképzésről, rosszul hangsúlyoznak, valamint elsajátították, de valójában nem ismerik a magyar nyelvet. Másrészt azért, mert szellemileg finomnak és kedvesnek érzik a nyávogást."


Ti is észrevettétek, vagy csak valami rosszindulat beszél belőle?


ma 13:04
A kérdező szavazást indított:
Igen, te is tapasztaltál ilyet
Nem, eddig nem vetted észre
10 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mandineres cikk. Meg se nyitom.
ma 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A közösségi média trendek képesek befolyásolni a beszédet is. Például a "vocal fry" jelenséget a Kardashianokhoz kötik, és a hanghordozásukban ott van még az affektálás jelleg is:

https://www.youtube.com/watch?v=Q0yL2GezneU


Egy másik teória, hogy amikor gyerekként megtanulsz beszélni és utána fogszabályzót kapsz, akkor megváltozik egyes hangok képzése és a fogszabályzó levétele után sem hagyják el azt.


A cikket én sem fogom megnyitni.

ma 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Katona Dius ***** válasza:
54%
Vannak rokonok, akik nagyvárosban élnek, és ők is szeretnek nyávogni, szerintem hasonló elgondolásból. Mondjuk én se finomnak, se kedvesnek nem érzem, mert emelett bunkó tahók, szóval engem csak idegesít.
ma 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A szerző ezt kifejezetten a pesti emberekre értette. Én is itt lakom Pesten (amúgy vidéki, falusi származású vagyok), de sem itt, sem otthon nem hallottam ilyet.
ma 13:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Aki egy budai kávézóban tapasztaltak alapján általánosít, azon csak röhögni lehet.


De a Mandiner szánalmas, hogy ilyen cikket lehoz.

ma 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4: most Pest vagy Buda?
ma 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha olvastad a bejegyzést, a szerző fővárosiakról beszélt. Ő egy budai élményét osztotta meg, én írtam, hogy pesti vagyok. Na jó, a fővárosiakra inkább használják a "pesti", semmint a "budai" jelzőt, de én is általában fővárosira gondoltam, meg a szerző is.
ma 13:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Az artikulálatlan beszéd általánosságban sajnos tényleg jellemző. Az emberek alig nyitják ki a szájukat beszéd közben, és hadarnak, meg rossz helyre kerül a hangsúly is. A hang pedig tényleg magas, nyávogós, mert zárt szájjal nem nagyon lehet telt hangot képezni. De ez már évtizedek óta hanyatlik, egyrészt szomorú, de ugyanakkor érdekes lesz megfigyelni, hogy akadálya lesz-e a kommunikációnak, ha az élőbeszéd nagyon eltorzul.
ma 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bezzeg vidéken milyen magas szinten művelik becses anyanyelvünket. :D
ma 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!