Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért problémáznak az emberek...

Miért problémáznak az emberek a "korai" sötétedés miatt az óraátállítást követően? Jellemzően ilyenkor már amúgy is vége a munkának, megy az ember haza, az idő is hűvösebb, semmi keresnivalója az embereknek az utcán.

Figyelt kérdés
Ha meg kint akar lenni, vállalja be, hogy sötétben van kint.
okt. 15. 15:44
1 2
 1/13 Psycho ***** válasza:
63%

Nemcsak utca van, és nemcsak munkaidő, amikor is ez kardinális kérdés lehet.

Amikor jön a hétvége, én szívesen megyek ki sportolni, személy szerint ebéd után, mert akkor érnek rá a többiek is. Viszont addig, amíg korábban akár késő délutánig is kint tudtunk lenni, az óraátállítás miatt erre egy órával kevesebb idő áll rendelkezésre.

Amúgy is egyre korábban sötétedik, erre nesze, még rárakunk egy lapáttal.


Konkrét példa:

Nyáron kimegyünk 2-kor, és van, hogy este 7-ig ott vagyunk.

Télen kimegyünk 1-re, és fél 4 körül már jöhetünk is haza.


Hát, én ezért problémázom a korai sötétedés miatt. Nyilván, ha rossz az idő, akkor ez tárgytalan, de azért annyira nem gyakori a rossz idő, hogy az minden egyes hétvégén ellehetetlenítse a sportolást télen.

okt. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

A legtöbb ember NEM MEGY haza 4 óra körül, télen meg már akkor erösen sötétedik.

Másrészt egy normális ember munka után nem ül be a szobába, hanem esetleg valami mást is csinál - sportol, bevásárol, gyereket visz játszótérre, stb

okt. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%

Az van,hogy a magyar embernek semmi nem jó.

Akármilyen évszak van,akármilyen idő van,a magyar proli mindig csak hőbörög.

Meleg van,hideg van,fúj a szél,esik az eső,ez sem jó az sem jó,semmi sem jó.

Ha óraátállítás van,állandóan megy a nyavajgás,keveset aludtam,sokat aludtam,fáj a felem,felborult az életvitelem,délután sötét van,reggel világos van,Nem lehet kint semmit csinálni,unatkozom bent,fűteni kell,hűteni kell,besüt a műhold stb.

Ez itt a k.rva nagy gond.

okt. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Pont az a bajom, hogy sötétben kell hazamennem munkából. Nem jó zseblámpával botorkálni a sötétben, és nem szeretem hogy semmi kinti dolgot nem tudok csinálni.
okt. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Nem mindenki egybites proli, hogy a munka utáni otthon ülés legyen az egyetlen vágya. Én például pont szeretek kimenni akár munka után is kirándulni, túrázni, biciklizni, sportolni. Ezeket nyilván jobb világosban.
okt. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Így van.. ez a legnagyobb baj... munka, meg bezártság. Ebből áll minden nap. Neked ez ÉLET!?
okt. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Ember, az öt napból 2-n 5-ig, egyen meg 6-ig dolgozom. Nyáron ilyenkor még világos van, ilyenkor meg már korom sötét. A városom közbiztonsága nem a legjobb. Fiatal nőként uram bocsá, hogy a világosságot jobban szeretem, mint a lámpafényes utcákat, már ha világít a lámpa..mert nem mindig jellemző.


Sőt, van, hogy munka után van elintéznivalóm, mikor 4-ig dolgozom, de már akkor is félhomály van.


De tudom, te mint ingyenélő munkanélküli, akit anyádék tartanak el, te nem mindent el tudsz intézni világosban, és mivel hímnemű vagy, ezért kisebb az esélyed, hogy beléd köt egy-két drogos a sötét utcán.

okt. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Jav..te mindent el tudsz...


A "nem" szó nem kell oda.

okt. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Eleve ki vagy te, hogy megmondd, más hova menjen és mit csináljon?
okt. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Engem spec. Az zavar, hogy sötétben kell hazamennem. Azóta félek, mióta egyszer hazafelé melóból a sötétben megtámadtak.

Nyári világos hónapokban soha ilyen nem történt.

Egyébkènt de.9.30- du.05.30-ig dolgozom.

okt. 16. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!