Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet valahol bővebben olvasni...

Lehet valahol bővebben olvasni a ragadozó és az együttműködő ember típusról? És ezek felismeréséről különböző jelekből még az elején? Akár pszichológiai akár üzleti vagy bármilyen téma érdekel.

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy ha a például egy embernek tudja hogy van pénzem akkor alapvetően kétféle reakciója lehet. Az egyik hogy nekem is van pénze vagy egyéb dolga például ötlete és együtt akar működni velem hogy mindketten beteszünk valamit és együtt alkotunk valami nagyot.

A másik fajta embertípus pedig azon kezd el gondolkozni hogy hogy tudja ezt a pénzt valahogyan elszedni tőlem. Ezt nevezem ragadozónak. Ugyanakkor ez a második faj lehet akár tisztességes is. Például el akar nekem adni valamit úgy hogy elégedett legyek. Ez lehet az átmenet a kettő között de én arra gondolok aki nem eladni akar hanem mondjuk közös üzletet létrehozni. Esetleg e 3 faj pontosabb megnevezése is érdekel.


okt. 12. 07:28
A kérdező szavazást indított:
Ragadozó vagyok
Együttműködő vagyok
Kereskedő vagyok
6 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:
* embernek tudja" =ember megtudja
okt. 12. 07:28
 2/5 A kérdező kommentje:
* " nekem is van pénze " = neki is van pénze
okt. 12. 07:29
 3/5 anonim ***** válasza:
uzletet akar akkor minden ember nagyobbat akar profitalni. eloszor jopofi, de fejben mar egy kis idovel eszbe kap, hogy miert nincs szep kartya, ingyen berletke, kocsi. lehet sorolni. majd haverok kozott akiknek joreszt vannak, elgondolkodik hogy neki miert nincs. na most akkor vagy mas melot keres vagy megkerdezi toled nem lehetne-e. te nyilvan azt mondod nem mint a legtobb meneddzser, es akkor nyilvan tobbet akar nyerni a jutalombol. ekkor vallal be tobb munkat, amit elvesz a tobbitol igazabol, igy rajuk nezve ragadozo, meg talan rad is mert kevesebb igaz minimalis de munkaero kell. At is lehet verni a munkaltatot nem egyfele modon, hogy tobbet kapjal anelkul hogy tobbet dolgozz. Peldaul uj minosegu melot vezetsz be, adsz neki otletet.
okt. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazából nem csak ezen a szinten gondolom hanem például van olyan aki amikor eladja az autóját akkor büszke arra hogy a tisztességes és elárul minden kis hibát és van az aki pedig igyekszik a hibákat eltüntetni hogy minden jobban át tudja verni a vevőt.


A másik durvább példa amikor állandóbb kapcsolatnál arról van szó hogy hogyan tud minél jobban lehúzni majd pedig eltűnni amikor igazán sikerül

okt. 12. 09:46
 5/5 A kérdező kommentje:
Illetve elolvastam többször amit írsz, ez az én egyszerűbb gondolkodásommal annak megfelelő amikor egy munkás jól dolgozik akkor az egyik főnök azt mondja hogy fizetésemelést ad neki, hogy ne is jusson eszébe másik munkahelyet keresni a másik pedig azt mondja hogy minek emelje a fizetését amikor ennyiért is elvégzi a munkát?
okt. 12. 09:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!