Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek jóval okosabbnak gondolják magukat mindenféle szakmai tudás és tájékozottság nélkül a legtöbb témában, mint azok, akik éveket, évtizedeket foglalkoznak ezen témákkal?

Figyelt kérdés

Csak néhány egyszerűbb téma: általános megítélése a vakcináknak, a vírusoknak és azok létezéséről (vagy inkább nem létezéséről). Amint megjelennek tudományos cikkek, ahol hosszú-hosszú éveken át ezekkel foglalkozó szakemberek tanulmányokkal bizonyítanak valamit, a konteósok rögtön elkezdenek hangosabbak lenni és úgy állítani marhaságokat, hogy valójában teljesen hülyék a témához.


De akár az általános pénzügyi ismeretek is remek téma erre. Amikor közgazdászok, hosszú évek óta ezen fejlődött és ezzel foglalkozó szakemberek mondanak valamit, biztosan jön a kiskunfélegyházi reálban dolgozó hentes és elkezd okoskodni.


ma 17:07
 1/4 Psycho ***** válasza:
100%

Érdemes rákeresned a Dunning-Kruger effektusra!


[link]

ma 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem akarják elismerni mások tudását tapasztalatát mert akkor kevesebbnek hinnék saját magukat.


Vannak akiknek a tudás nem azt jelenti hogy jé megtanulhattam megtudtam ma is vmit, hanem nehogymá' a másik legyen az okos én meg a hülye es tartja a véleményét.

ma 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Katona Dius ***** válasza:
85%
Erre szoktak valami ilyesmit mondani: az okos tudja, mennyi dolgot nem tud. A hülye azt hiszi, mindent tud.
ma 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A hülyéknél ezek ilyen egoháborúk.
ma 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!