Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy nőként a...

Miért van az, hogy nőként a nők jobban irritálnak, mint a férfiak?

Figyelt kérdés
Alapjában véve azt gondolom, hogy mind nőkből mind férfiakból ugyanannyi szemét van mint jó ember, de észrevettem, hogy nőknél kevésbé vagyok toleráns. Pl. egy flegma nő 1000x-szer jobban irritál mint egy flegma pasi, én magam se tudom miért.

okt. 6. 13:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%
9-esnél a pont. Ez internalizált nőgyűlölet. Azok a nők, akik nem jönnek ki más nőkkel vagy vetélytársat látnak bennük kitettebbek a patriarchátusnak, mint azok, akik jól elvannak női társaságban.
okt. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
31%

Lehet azért,mert nőként ellenfelet látsz bennük,nem is alaptalanul.Mint írják,tudnak gonoszak lenni a másikkal.Más szempontból,férfiként sokszor engem is idegesít a viccesnek gondolt provokálásuk,a kicsavart logikájuk,"Butaságokat beszélek/csinálok,de mindent megmagyarázok,mert nem tudom elviselni a jogos kritikát"

Tisztelet a kivételnek.

okt. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
74%
#1 Gondolom már megvoltál mindkettőnek!
okt. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
57%

Nem internalizált nőgyűlölet az, ha velem a nők undokak de a pasikkal nem!

Ja de az megint az en hibám!

okt. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Csak ha téged irritálnak a nők, kedves kérdező , ahogy a többi nőt is, a többi, annyi ész nincs, hogy felmérjétek, hogy összetartás helyett megnehezítitek és pokollá teszitek a saját életeteket!
okt. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A pasik racionálisan gondolkodnak, ezért fogadod el őket jobban.
okt. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
61%

Zsigerből riválisként tekintesz minden veled azonos nemű emberre. Férfiban is nagyjából ugyanilyen arányban viselkednek így egymással emberek.

Speciel, gyerekesnek tartom ezt a magatartást, de nem ez volt az alapkérdés itt és most.

Elmérgesedni akkor szoktak komolyabban az ilyen viszonyulások, amikor nem tud valaki különbséget tenni ellenfél, ill. ellenség között. Ugyanide vezet az is, ha képtelen valaki felmérni az őt körül vevő kapcsolatrendszerben, hogy kik azok, akik valós veszélyt jelentenek rá a hétköznapi, ill. magánéletben és kik azok, akikre teljesen felesleges plusz energiákat mozgósítani úgy védekezésben, mint támadásban.

Gyakran teljesen szükségtelenül őrlik egymás idegeit napi szinten is emberek.

okt. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Amúgy csak hogy leszögezzek valamit, ezzel a kérdéssel nem azt akartam mondani hogy a nők milyen szarok mindenben és a férfiak meg milyen jók (meg persze a forditottját se). Csak észrevettem magamon hogy nem vagyok fair a nőkkel szemben mert a toleranciám feléjük alacsonyabb sokkal, és ez nyilvánvalóan nem kedves tőlem, változtatni is szeretnék rajta.
okt. 7. 14:15
 19/19 anonim ***** válasza:
Hát nehéz. De szerintem szép dolog, amit 18-nak írtál, Kérdező! Nem tudom, talán ha próbálod bele látni a nőbe a kislányt, aki valaha lehetett, és valahogy megérteni/elfogadni... talán kevésbé fognak idegesíteni:)
tegnap 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!