Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azért nem vásároltok többet,...

Azért nem vásároltok többet, mert nem fér bele, vagy mert megtakarítotok inkább?

Figyelt kérdés

A fogyasztói index 2 éve folyamtos zuhanásban-stagnálásban van, miközben "állítólag" rohamszerűen nőnek a reálbérek. A kormány szerint azért, mert az emberwk inkább megtakarítanak.


Nálatok mi a helyzet?



ma 10:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
90%

A képlet egyszerűbb, mint gondolnád - kérdező:

Nem vet fel a pénz és ha fel vetne, sem vásárolgatnék össze olyan kacatokat, amire semmi szükségem. Ezt nem akarják megérteni, elfogadni az erőszakosan orrba-szájba reklámot emberek képébe toló organizmusok sem, pedig ez ettől még nem fog semmit sem változni! Nem fogok 15 kiló cipőkrémet megvásárolni hetente, ha strandpapucsban járok! Nem bonyolult!

ma 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
50%
Mindig is tudatos vásárló, fogyasztó voltam, ez csupán csak erősödött az utóbbi időben; annyit veszek és azt, amire szükségem van, és mindig arra törekszem, hogy semmit, vagy csak nagyon, nagyon minimális dolgot dobjak ki az élelmiszerek közül is. Felesleges vackokat, nekem nem kellő dolgokat meg sosem vettem, sosem halmoztam fel.
ma 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Csak annyit vásárolok, ami tényleg szükséges. Nem az anyagiak miatt. Nekem ez az egész fogyasztói társadalom dolog kezd marha ciki lenni. Nincs szükséged tizenkettedik parfümre meg nyolcadik telefontokra. Direkt nem vásárolunk egymásnak tárgyai ajándékokat sem egy ideje. Gyerekeknek is csak annyi játéka van, ami egy játékos dobozba befér. Mi élményeket gyűjtünk pl. A félretett pénzünk nyaralásra meg lakáscélú megtakarításra megy.
ma 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!