Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyűjtőszenvedély: miért...

Gyűjtőszenvedély: miért alakul ki és milyen haszna vagy kára van az embernél? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

ma 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudom, hogy - és miért - alakul ez ki embereknél, de én már nagyon unom, hogy a feleségem kénytelen megszabadulni tatárjárásból itt maradt kacatoktól és egy raktárban érzem magam, amikor "otthon" vagyok.
ma 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Kiskorbol mikor elkezd egy gyerek gesztenyét vagy kavicwot csigaházatbgyűjteni.

Nem rossz dolog alapvetoen ha vki ilyesmivel is leköti magát, tud értékelni dolgokat, annak is örülni ami van.

Nekem is volt ilyen korszakom.

ma 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
76%

attól függ, hogy mit gyűjt

bélyeg, régi képeslapok, azok még rendben vannak, mert mindegyik más, van egyfajta hangulatuk

de amikor valaki kacatműanyag legófigurákat gyűjt, meg pez-adagolókat, akkor annak sok értelme nincs, mert hulladéknak tűnik az egész

ma 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ragaszkodás a gyűjtött tárgyakhoz. Én pl matricákat gyűjtök.
ma 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!