Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak rosszindulatú ,...

Miért vannak rosszindulatú , gonosz emberek?

Figyelt kérdés
Én sose értettem mért kell másokat kritizálni, kinevetni, gúnyolni, öngyilkosságba kergetni. Én úgy vagyok vele hogy csak a saját céljaim elérése érdekel és csak akkor foglalkozok másokkal ha ők tudnak segíteni valamiben, amit én nem tudok megoldani. Nem érdekel hogy más mit gondol mit csinál, csak legyen meg az amit én akarok. Nem szólok bele senki dolgába, kivéve akkor ha az a dolog amit csinál hátráztat a célom elérésében. Sose csúfoltam oviban se senkit, minek? Én nem akarok rosszat senkinek, csak magamnak akarok jót.

okt. 4. 07:20
 1/10 A kérdező kommentje:
Meg szeretek bajba jutott embereknek segíteni, nem ítélek el senkit.
okt. 4. 07:21
 2/10 A kérdező kommentje:
Főleg az iskolások meg a 30-50 éves korig a nők sajnos úgy vettem észre mindent szeretnek kritizálni. Én is nő vagyok, félre értés ne essen, de nekem fura hogy az emberek mindig meg akarják mondani a másiknak hogy mit csináljon, ha hibázik a másik kinevetik. Hátam mögött beszélnek. Én sose értettem ezt a hát mögötti beszédet, én bele mondom a szemébe ha tetszik neki ha nem. Én sose udvariaskodtam vagy bunkóztam feleslegesen max. csak ha az érdekem úgy kívánja.
okt. 4. 07:26
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Most tényleg érdekel a válasz, vagy csak magadat fényezed, hogy te bezzeg jó ember vagy?
okt. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
Most ez egy komoly kérdés? 😅 Nézz szét és megtudod a választ.
okt. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Te egy baromi önző, trágya ember vagy. A legrosszabb fajta.
okt. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Azért az is érdekes, hogy téged meg csak akkor érdekel más, ha érdekeid fűződnek hozzá, vagy pedig az utadban áll.

Nehogy azt hidd, hogy ez kevésbé gusztustalan, mint amit a kérdésedben elítélsz. Pont olyan undorítóan bánsz az emberekkel, mint mások.

okt. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Azt gondolom, hogy az ember alaptermészete az, hogy önző, és gonosz, tehát éppenséggel az a furcsa, ha olyannal találkozunk, aki jó.

Az önzés és a gonoszság feltehetően az élet terjeszkedésének a következménye, ugyanis egy adott élőlény túlélni és szaporodni akar. Ha jól emlékszem(?), azt olvastam, hogy a kémiai evolúciónál is az történt, hogy voltak olyan replikátor molekulák, akik felfaltak másokat - ez is az önzés megnyilvánulása. Tehát amikor az élet terjeszkedik, akkor szigorúan róla van szó, mások nem számítanak. Egyesek azzal érvelhetnek, hogy ott van az együttműködés, pl. emberek között. Igen ám, de azt gondolom, ennek is az önzés az alapja. Az ember azért működik együtt másokkal, mert abból hasznot tud húzni.

Úgy gondolom, ez a gonoszság alapja.

A gonoszság persze felerősödhet egy emberben, valaminek a hatására, pl. ha hitvány családba születik, ahol az önzés, a rosszindulat mindennapos.

Vagy ha valakit folyamatosan bántottak, kihasználtak, akkor is válhat gonosszá.

okt. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

Sérültek

Aki rendben van magával az nem inzultál másokat.

Ez az ő bizonyitványuk

okt. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Még valami:

Gondolom nem fognak velem egyetérteni, de nekem az a véleményem, hogy vannak emberek, akik hajlamosabbak a gonoszságra. Ezt igazol(hat)ja az is, hogy az első számú pszichopátia genetikai eredetű. Persze nem mondom, hogy minden pszichopata feltétlenül gonkszkodik, de empátia híjan azért van rá esély. Már felvetették azt is, hogy a hűtlenség is kódolva van egyeseknél genetikailag, a hűtlenséget meg negatív dolognak tartják.

Ugyanakkor olyan is elképzelhető szerintem, hogy valaki egy erőszakos apa mellett nő fel, de nem követi az ő mintáját.

Szóval, nem feltétlenül lehet valakit felmenteni azzal az indokkal a gonoszsága alól, hogy rossz családba született. #7 voltam.

okt. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 lámlámnahát ***** válasza:
0%

gonoszság, aljasság, ezek mögött mindig félelem van a tudatalattiban


a 4 éves kis primitív szarfolt sem azért kergeti a galambokat bottal a kezében, mert gonosz, mint a sátán. hanem mert retteg az apukájától, csak erről még nem tud, nem érti mi történik vele.


a magasan fejlett kritikai érzék mögött általában kisebbrendűségi komplexus áll


a rosszindulat mögött pedig sikertelenség


általánosságban elmondható, hogy a szar tulajdonságokkal bíró emberek egy dologban hasonlítanak, mégpedig abban, hogy soha nem intelligensek, legjobb esetben is maximum csak okosak


az intelligencia fokmérője a jóság.

okt. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!