Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerin.tetek ilyen lelki és...

Szerin.tetek ilyen lelki és fizikai állapotban, tanulási nehézségekkel van bármi esélyem egyetemre/főiskolára? Miért mondják egy embernek hogy okos, ha ő nem érzi magát annak?

Figyelt kérdés

Érettségi után nem tanultam tovább, mert volt egy nagyon rossz időszakom, majd dolgozni kezdtem.

Gyerekként sokat elvártak tőlem és néha úgy érzem hogy sokat veszítettem azzal hogy nekem kimaradt a felsőoktatás, a koli, a közeg, ezért már egy ideje motoszkál bennem hogy mindenképp szeretnék egy diplomát….


Viszont van egy hatalmas bökkenő, mégpedig hogy óvodás korom óta nulla erő/energia van bennem és nem tudom hogy mi ez, de valamilyen figyelemzavarom is lehet…

A gond ott kezdődött, mikor általános iskola végén elváltak a szüleim és én teljesen felügyelet nélkül maradtam. Abszolút senki nem kérte rajtam számon az iskolai dolgokat, úgy mint előtte.

Fogalmam sincs akkor mi történt velem, de olyan volt, mintha egy új személy lettem volna. Nem jártam be, sokat késtem és abszolút nem tanultam… amennyire emlékszem.

A legnagyobb gond az, hogy képtelen voltam mindig korán kelni és délelőtt én egy zombi vagyok.

Középiskolát úgy csináltam végig, hogy reggel felkeltem, volt hogy bőgtem, vagy elájultam, pisilés közben elaludtam, azt sem tudtam hol vagyok.

Majd miután hazaértem már mozogni is alig voltam képes, kidőltem a nappaliban vagy a szobámban órákra….


Maga a tananyag szerintem semmi nem volt, a reált kivéve, bár alig emlékszem, de azt tudom hogy szinte semmit nem tanultam… érettségire sem.


6 éves korom óta az volt a legnagyobb örömöm, ha eljött a szombat es végre délután kettőig alhattam. Ez így ment 12 évig…

Majd hétfőn jött újra a pokol reggel 6-7 között keléskor.


Viszont az a gond, hogy a tanáraimtól, folyton azt kaptam, hogy “legalább te tanulj tovább kérlek” “nem értem miért vesztegeted el az eszed es miért nem tanulsz” stb…

Illetve az életben is, több egymástól független helyen folyton megkapom, hogy dicsérik az eszem, sokszor már nem is értem hogy miért mondják, mi váltotta ezt ki…

Egyszer kapcsolatba kerültem egy egyetemi adjunktussal, akivel rengeteget beszélgettünk a világ dolgairól és azt mondta a végén hogy hiányozni fog neki az éles elmém…. Én őszintén nem értem ezt, miközben es átlagosnak érzem magam….

Miközben én vagyok az egyetlen aki tudja hogy mi van velem, hogy mennyire nincs erőm figyelni, olvasni, ha el is kezdem, az első mondat után lankad a figyelmem és elkalandozom…

Nagyon szigorú is vagyok magammal, mindig addig kell levezetnem a fejemben egy témát, amíg totálisan meg nem értem. Legyen az tudományos, mint pl. mimikri, genetika, allélok, bármi. De közben nagyon nehéz figyelnem…

Nyilván ilyen állapotban nem látom esélyét hogy tudjam csinálni a főiskolát/egyetemet, csak közben szeretnék majd jobb munkát, meg bennem van hogy hányan megkövetelték ezt tőlem egész életemben…


Lehet esélyem így, vagy felejtsem el?



ma 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Attól függ milyen egyetemre akarsz menni.
ma 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most lehet, nagyon sokan lepontoznak amiatt, amit írok, de…: legtöbb egyetem nem egy akkora nagy szám, csak mindenki körbesírja az internetet, hogy jaaj de nehéz.


Én 1000x jobban szerettem, mint a sulit. Nem volt könnyebb, de kevesebb energiámat szívta el, mint a suli. Mert maga a rendszer sokkal “emberibb”, felnőttként kezelnek, s nem egy poros terembe bezárva kell reggel 8-tól rohadj délután 4-ig, szabadságod van az időd beosztásában.


BME-n nekem ritka volt, hogy 8-kor muszáj volt felkeljel. Sokszor 12-től volt az első órám (mivel laborok online is végezhetőek voltak, s azt én osztottam be, illetve nem volt minden előadás közelező).


Alaposan nézz utána, hol mire számíthatsz. Szerintem ha okos vagy, nem lesz ez akkora szívás, mint a suli.



Egészségügyi feléhez nem tudok hozzászólni :/, sajnálom a helyzeted.

ma 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Van esti iskola vagy levelezo,ahol otthon tanulhatsz este. Nem kell felkelni hozza.

Egyetemi vegzettseg nem garancia kenyelmes vagy jol fizeto munkara.


Szerintem par evet erdemes dolgoznod,h eldonthesd van-e motivaciod tanulni. De egyetemhez az alapokat kellett volna jol megtanulni,hogy legyen mire epitkezni.

ma 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a koli, a közeg meg ezek miatt akarsz egyetemre menni, akkor ne menjél.


Ha kell a diploma, a szakma, a tudás, akkor menj, majd kiderül hogy mennyire tudsz ebben a rendszerben érvényesülni, haladni, teljesíteni.


Ha neurodivergens vagy, azt érdemes kivizsgáltatni, de nem akadálya az egyetemnek. Sokan vagyunk nehezebb szakokon is figyelemzavarral, ha tudod hogyan működsz, mi jön be neked, akkor meg tudsz a feladattal birkózni.

ma 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!