Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszichológushoz mikor érdemes...

Pszichológushoz mikor érdemes fordulni? Ezzel a gonddal már lehet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egy pszichológus nagyon drága és nem akarok úgy elmenni hozzá, hogy kiderüljön, nem is nagy a bajom, akkor akarok menni, hogyha tényleg van értelme is.

Szóval már pár hónapja, lehet már fél éve is van, elkezdődtek nálam a hiszti rohamok és a hangulat ingadozás. Az okát nem tudom, találgatni tudok csak. A hiszti rohamokat úgy kell elképzelni, hogy a falhoz vágok vagy erős késztetést érzek, hogy a falhoz vágjak dolgokat, hogyha vitatkozom valakivel, sírva ordibálok és mikor lenyugszom, már megvan beszélve a dolog, egy rossz nézést követően elkezdek úgy sírni, mint akinek a családját mészárolták volna le. A hangulat ingadozásaimat én személy szerint nem annyira veszem észre, inkább a párom szokta mondani, hogy nevetek, becsukja a szemét, és mikor kinyitja egy komor, szomorú lányt lát. Azt én is észrevettem, hogy bármelyik érzésem gyorsan és nyom nélkül tűnik el és váltja fel valami más (mondjuk dühös vagyok, majd két percre rá teljesen elmúlik és jól vagyok). Már lassan mindenen képes vagyok sírni, és mióta a papám élet halál közt van, még többször jön elő az inger, hogy csak úgy elsírjam magam. Újabban már az is eljött, hogy egy nagy vita után belegondolok, hogy ha meghalnék jobb lenne.

Volt már kint egyszer egy hasonló kérdésem, de azóta súlyosobbodott a helyzet. Nagyon érdekel a szpichológia, sokszor sikerül elemezni magam és a problémáim, de most nem sikerül :(



tegnap 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Háziorvos. Nézesd meg a pajzsmirigyedet, nincs -e túltengésed, ami a hormonjaidra, idegeidre hat.


Ez legyen az első.

tegnap 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel érdemes pszichológushoz fordulni mert azon gondolkozol hogy jobb lenne meghalni
tegnap 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Ezzel nyugodtan mehetsz pszichológushoz.
tegnap 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1 a pajzsmirigy problémák bármikor előfordulhatnak? 18 vagyok jelenleg, még 14-15 évesen meg lett nézetve, akkor nem találtak semmi problémát.


#2 Ez a jobb lenne meghalni téma nem egy nagyon új dolog, régebben is gondoltam rá (akkor inkább azon, hogy "mi lenne, ha meg sem születtem volna") de már egy pár éve elmúlt, most jött elő újra.


Amúgy mindenkinek köszönöm a válaszait :)

tegnap 21:02
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
NEM mondod komolyan, hogy ezen gondolkozni kell!!! Nem mondod komolyan! Alapvető, extrém fontosságú, hogy elmenj! Kötelező!!! Súlyos állapotban vagy! Nem a pajzsmirigyed! Most tessék klinikai szakpszichológust keresni, nem akármilyen huszonötévest, hanem klinikai szakpszichológust, rögtön tízet, mert abból 9-nek nem lesz időpontja, és még ma írsz legalább 3-nak, a nemfogadó válaszok után a következő 3-nak, és így tovább addig, amíg össze nem jön.
tegnap 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Valójában aki ide erre az oldalra kérdést tesz fel, ami nem technikai, tehát nem ebédötletet kér, hanem az életéről kérdez, azok közül kivétel nélkül mindenkinek pszichológushoz kellene fordulnia.
tegnap 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia. Neked volt a családodban hasonló aki így kezelte a dühét? Kiabált sírt tányért vágott a falhoz?

Egyébként, ha érzel valamit próbáld meg megcsípni az érzést és beszélni róla. Elfogadni, hogy így erzel és keresni az okát, hogy igazából mi váltotta ki belőled. Ha olyan a párod remélhetőleg vele is tudsz beszélni kérd meg hogy most arra van szükséged hogy megértően figyeljen rád megpróbalsz beszélni az érzéseidről és hogy mi váltotta ki.

Vannak triggerek amikor igazából nem is a jelenkori helyzetre reagálunk hanem valami feljön a múltból.

Nálam ilyen ha elutasítják amit érzek nem értenek meg nem akarnak megérteni semlegesítenek hibáztatnak. Órákig tudnék sírni és régen sokat kaptam sírásrohamot mivel nem volt eszközöm amivel kifejezem roszul dühös vagyok és ez és ez a bajom.

Azért persze egy pszchiológus sosem árt elmennifőleg ha ilyen nehéz dolgok vannak az életedbe, mint most a papád... Ha keresel egy pszchiológust a párodra se raksz rá hirtelen annyi mindent.

tegnap 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
érdemes lenne,mert segítene,hogy elfojtás helyett megéld az érzéseidet. aki pedig szerint szégyen pszichológushoz járni,az egy primitív pronyó.
tegnap 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!