Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan külföldi ismerősötök...

Van olyan külföldi ismerősötök, aki megakarta tanúlni a magyar nyelvet?

Figyelt kérdés
Csak mert biztos a nehéz nyelvek közé tartozik. Pl én sem értem sokat, amit a fiatalabb korosztály beszél.

ma 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ők (mind a hárman) meg is tanulták. Nyilván van akcentusuk és itt-ott vétenek hibákat, de folyékonyan beszélik a nyelvet.
ma 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen egy arab a ferje az egyik nőnek angol a közös nyelv.


Erre elkezdett vele flortolni egy masik "bnője" a srác egybol magyarul akart tanulni. Addig évekig se jutott eszébe a felesége miatt.


Az ugy durva volt.

ma 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is, a tanulni szó rövid "u"-van irandó!

Másodszor csak annak van értelme, ha Magyarországon él az illető, egyébként értelmetlen dolog.


De van több olyan ismerősöm is, akik MO-ra költöztek, megtanulták a nyelvet, rendesen használják, több-kevesebb akcentussal, de van, aki tökéletes kiejtéssel beszéli

ma 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm jóbarátja költözött ide Németországból. Nagyon szorgalmasan tanulja úgyhogy le a kalappal. Bár néha elég vicces a férfi, nekünk magyaroknak, mert össze szokta keverni a számára hasonló szavakat, így aztán néha random szavakat mond és nem értjük mit akar. :D de büszkék vagyunk rá.
ma 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy ismerösöm itt élt pár évig, szorgalmasan tanulta a nyelvet, elég jól el is boldogult vele, kivéve pár szót, amiket kevert: hús-húsz-húz neki ugyanúgy hallattszott, meg az alma-álma között sem tudott különbséget tenni.

Volt több hasonló szócsoport, csak most ezek jutottak hirtelen eszembe

ma 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A férjem próbálkozik, de nem igazán megy neki. Van, amit megért, meg pár alap dolgot el tud mondani, de képtelen megbarátkozni a ragokkal, toldalékokkal, hogy mikor melyiket kell használni. A kiejtése viszont egész korrekt.

Illetve ismerek néhány holland nyugdíjast, akik Magyarországon élnek, na ők egész jól megtanultak magyarul, picit nehéz érteni, amit mondanak, de nyelvtanilag szinte teljesen rendben van.

ma 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyetemen több szaktársam is célként tűzte ki, hogy legalább A2 szinten megtanulja a nyelvet, azonban csak páruknak sikerült. Eleve kötelező volt 2 félévet tanulniuk, de csak keveseknek sikerült elérni az említett szintet, amit meg lehet érteni, mert tényleg nem egyszerű nyelv.
ma 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én Ausztriában élek és amikor ide kijöttem, akkor a magyarországi sulim itteni testvériskolája vett át és az osztrák úriember, aki a kapcsolattartó volt a két iskola között, tanult magyarul, mert érdekelte a nyelv. Nagyon jóarc volt, nagyon próbálkozott a magyarral és igazából ügyes volt, de azért megélni nem tudott volna még akkor belőle. Viszont azóta jópár év eltelt már és tudom, hogy rendszeresen járt tanárhoz, akit ismerek is amúgy és úgy tudom, hogy végül azért beszéd szinten megtanult magyarul. Egyébként ő is mondta, hogy nehéz nyelv a magyar, igen. :D
ma 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!