Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Van olyan külföldi ismerősötök...

Van olyan külföldi ismerősötök, aki Magyarországon telepedett le?

Figyelt kérdés

Mindenki elmegy külföldre és már tényleg úgy érzem, hogy a saját házam egy nagy kalap kaki mar bocsánat. Annak ellenére, hogy imádom Budapestet. De ez a külföldieknek mindig csak egy átmeneti tartózkodási hely. Legtöbbször egyikük sem akar itt letelepedni. Tele van Budapest külföldi diákokkal, de ahogy lediplomazott, már megy is tovább Németországba, Angliába, Hollandiába, Amszterdam különösen felkapott hely ahogy látom. Tényleg ennyire nagy szám lenne Amszterdam?


A mi kis Budapestünk úgy látom fel sem veheti a harcot.


Mindezek ellenére ti ismertek olyan külföldieket, akik itt akarnak vagy már le is telepedtek nálunk? Ha igen, honnan jöttek? Mi a véleményük rólunk és Budapestről?


Annyira jó lenne, ha mi is valami "menő" hely lennénk a külföldiek szemével :))


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2020. nov. 4. 19:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Van olyan volt kolleginám, aki 10 éve él Pesten és amíg annál a cégnél dolgozik, addig biztos ott is marad, ugyanis angol fizetést kap, de ismerek több olyat is aki egyetemre jött aztán ott lett párja és maradt.

Több ismerősöm élt Amszterdamban amúgy és mindegyik elhúzott onnan 2 éven belül, annyira nem jó ott élni állítólag, én csak turistaként voltam de annyira nem jött be. Rotterdamot és Hágát szerethetőbbnek tartják.

2020. nov. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Német és holland nyugdíjas párt ismerek, akik az "olcsó" Magyarországon élvezik a több százezres nyugdíjat. De ők is gondolkodnak, hogy mennek vissza, mert lassan ott olcsóbb a megélhetés, és ott a család.

Egy német nyelvtanárt ismerek, aki itt él a magyar feleségével. Egy német mérnököt, aki szintén a párja miatt telepedett le itt. Egy angol férfit, aki abból él itt nagyon jól, hogy kiadja a londoni lakását. Szintén magyar a felesége, itt ismerte meg.

Akad pár arab orvos, meg arab butikosok, kínaiak, ukránok, szlovákok, akik itt élnek, de velük nem beszélgetek.

2020. nov. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
A fő oka mindennek a pénz. A többi már ízlések és pofonok. De jellemzően, aki munkából él az oda megy, ahol jobban megfizetik. Akinek meg valamilyen passzív jövedelme az meg oda, ahol olcsó az élet. Na ők jönnek Magyarországra.
2020. nov. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A barátnöm élettársa jött MO-ra Angliából, ott munkanéküli volt, MO-on kapott munkát, itt él és dolgozik több éve.
2020. nov. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Nekem van itt egy török fogorvos ismerősöm. Német.. na az rengeteg!! Van egy kis csapat akik imádnak itt Mo-nt túrázni(amikor mondták,azt hittem,hogy csak viccelnek,de nem),esküszöm,hogy többet túráztak itt mint én magam! Múltkor is mondták,hogy túrázni fognak,a barátnőm kérdezi,hogy hol,az Alpokban vagy esetleg Bajorországban,stb. Erre mondják,hogy nem,a Bakonyban mennek,mert nekik múltkor is tetszett.

Ilyenek is vannak!

Plusz ismerek egy holland családot,aki 2 évet költözött ide.

Ennyi,de sokan vannak.


És ezeket a történeteket amúgy olyan jó hallani,mert cdak azt hangoztatják,hogy Mo egy szar hely,innen el kell menni,holott annyi lehetőség meg szép hely van,amit ki kell használni és igenis megnézni és nem lesz*rni.

2020. nov. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Brazil kolléga

Stipendium Hungaricum ösztöndíjjal jött egy évre, aztán úgy megtetszett neki, h maradt.

2020. nov. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#5 Igen, nekem is ez a bajom, hogy nem értem miért nem értékelik az emberek Magyarországot.. És olyan rossz hallani ahogy szidják. De akkor jó hallani, hogy vannak azért akik szeretnek itt élni :)
2020. nov. 4. 22:38
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek egy angol férfit, aki Magyarországon él, magyar a felesége. Abból él, hogy magán angolórákat ad. Nem tudom pontosan mit gondol Magyarországról, csak párszor találkoztam vele, de már jópár éve ott él.

Én külföldön élek, de nem azért mert Magyarország nem szép. Szerintem is az. :)

2020. nov. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Főnököm portugál, a szerelem marasztalta itt. Beosztottaim között van azeri, ecuadori, ők diákként kerültek ide, ösztöndíjjal és tetszik nekik Magyarország. Hogy itt lesznek-e 5 év múlva is, az természetesen kérdés, de jópár külföldi kollégám van, aki itt alapított családot.
2020. nov. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Unokatestvérem külföldön született (56-os "disszidensek" voltak a szülei) - kint nőtt fel, ott járt egyetemre is, aztán jó pár évvel ezelőtt ide jött férjhez, és itt is maradt. :)
2020. nov. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!