Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Átok introveráltnak lenni?

Átok introveráltnak lenni?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon is! 32 éves férfi vagyok. Eddig sem nagyon élveztem az emberek társaságát, de úgy érzem a korral egyre nehezebb. Lehet segítségre lesz hamarosan szükségem?


Nem rég volt csapatépítő bulink a munkahelyen. Gyűlölök minden ilyet,de gondoltam majd pár sör után feloldódom. A francokat. Kukaként ültem végig az egészet,nézve a sok részeg embert,hallgatva a számomra kicsit sem vicces ripacs poénokat,várva az egésznek végét.Olyan égő,mikor odaszólnak,hogy mi van,néma vagy? Ne fossál. Pedig én csak nem szeretem túlkiabálni a sok alfáskodó férfit, inkább csendben maradok.

A feleségem szerint ez nem normális. Szegény hozná haza a barátnőit,azoknak a pasijait,hátha majd összehaverkodom velük,de nagyon nem megy. A tök normális embereket sem tudom elviselni. Ha mar kettőnél több van a szobában én menekülök.


Mi lehet a megoldás? Pszichológus?


ma 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gátlásos vagy? Mikről szeretnél beszélgetni pl egy munkatársaddal? Olyan téma csak van ami érdekel téged is.
ma 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gátlásos. Pár éve elkezdtem kondizni is. Sokan mondták,hogy az nagy segítség. Fel is jött egy csomó izom, és mégis...majd 100 kilósan is leural még a 60 kilós kis kolléga egy beszélgetésben. Nincs beszélőkém, nem tudom egy gúnyt hogy reagáljak le poénosan,mindent túl komolyan veszek.
ma 17:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Húh. Nemhiszem hogy még pszichológus kell. A gátlásaid magad is letudod kűzdeni. Amikor pl megkérted a feleséged kezét, meg előtte a randikon gondolom nem voltál gátlásos.
ma 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok gátlásos ha egy emberrel kell kommunikálni.

Mikor már hárman ülünk válok egy gátlásos,elpiruló, mondandójába bele dadogó gátlásos ember.

ma 18:25
 5/7 A kérdező kommentje:
Emberré*
ma 18:25
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos igen. Ez a világ az extrovertáltaké, ők pedig nem képesek megérteni az introvertáltakat.
ma 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amit leírtál róluk, ez már valójában egy rosszabb aspektus és ilyen lerészegedést - személyiségtől teljesen függetlenül - nem mindenki tudja tolerálni. Voltam olyan munkahelyi csapatban, ahol szintén ez volt a csapatépítés és nem tudtam bekerülni a kialakult klikkbe. Míg a jelenlegi munkahelyemen teljesen más a csapat és a csapatépítések teljesen normális programok. Elő szokott fordulni utazós csapatépítéskor beülni iszogatni, de velük működik. A másikkal soha nem működött volna. Itt nem veled van a baj, de alapból sem feltétlenül lehet mit kezdeni az introvertáltsággal és az embernek ismernie kell saját magát. Én változtam ilyenből ambivertálttá, de nem törvényszerű és nem is kötelező. Ezt inkább hozza az élet, ha úgy van. S ezt egy feleségnek is nagyon jól kéne tudnia. Úgyhogy részemről ő gáz a történetben, bocsánat! Mi az, hogy erőlteti? Van egy introvertált legjobb lánybarátom 21 évtől és egy introvertált párom. Én nagy pörgős vagyok külön programokkal és ők mégis az életem részei. Egyáltalán nem szólok be nekik, hogy nem normálisak.


35/F

ma 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!