Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen kulturális vagy mentáli...

Milyen kulturális vagy mentális különbségek okozhatják ezt?

Figyelt kérdés
Ugye azt tudjuk, hogy sokan, akik autórajongók, szívesen tömörülnek csoportokba, akár a kojuk műfaja vagy a márkája okán. Egyik jóbarátom, aki Porsche kedvelő, nem itthon él, de sokat jár haza, kint vett egy Porsche Boxster autót, a korai szériákból. (a "tojáslámpás") Namost ő is, mint mindenki, tisztában van vele, hogy ez a márkájának a belépő szintű, alap modellje, neki ez tetszett, ez fért bele. Amikor Németországban egy Porsche márkaklubhoz csatlakozott, akkor nagyon szerényen válaszolt a kérdésekre, hogy neki "csak egy régi, alap Boxstere van", mire a németek, akár többszézezer eurós autócsodák gazdái is mondták neki, hogy: Nono, Porsche club-ban nincs "csak egy" alap, hanem aki szereti a Porschét és van is neki, annak köztük a helye. Ezzel szemben a magyar cabrió oldalon is debütált vele, tehát ott nem csak Porschék vannak, hanem minden, ami kabrió, adott esetben sokkal "kisebb presztízsű márkák is" és megkapta, hogy "de hát ez csak egy Boxster". Mondta is, hogy igen, nem is akar más lenni, ő ide, mivel ez is nyitott autó, kimondottan a kabriókedvelés miatt jelentezett be. (Ha jól tudom, a degradáló beszólás egy ezeréves, rozsdaboglya Opel Astra cabrió gazdájától eredt. - Érdekes, a német Porschésok nem fujolták, a hazai opelos meg igen) Arra vagyok kíváncsi, hogy ez egy általános tünet-e a magyar és más nemzetek közötti mentalitáskülönbségre, vagy csak kifogott egy nyomorultat?
ma 12:29
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnézést, helyesbítenem kell: "akár a kojuk műfaja vagy a márkája okán" helyett "akár autójuk..."
ma 12:30
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a magyar társadalomban élők nagy része nagyon fejletlen mind érzelmileg, mind értelmileg egyaránt. Hazánk iszonyatosan traumatizált, elanyagiasodott, depresszív, irigyekedős, boldogtalan.

Az opeles meg szerintem csak irigykedett a barátodra egy ilyen rosszindúlatú beszólással, mert neki csak egy Opelja van, de a barátodnak egy Porsche-ja.

Tudod, ha már nekem nem lehet jó, akkor a másiknak se legyen jó mentalitás.


Lehet, hogy minden társadalomban vannak parasztok, de hogy itt hazánkban rengetegen vannak, az is biztos és ez a sok éves generációs traumáknak köszönhető pluszba.

ma 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minél nagyobb a megélhetési élet-halál harc egy országban, annál nagyobb jelentőséget tulajdonítanak a helyiek a rongyrázásnak.
ma 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!