Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet megélni a jelent?...

Hogy lehet megélni a jelent? Túlságosan a jövőre koncentrálok.

Figyelt kérdés

Folyton csak a jövőn gondolkodok, mindig tervezgetek stb.

Ez egy darabig hasznos, de közben elfelejtek a jelenben létezni.


ma 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:
11%
Valamikor eljön jelennek az a jövő is. Koncentrál közelebbi "jövőre" pl a ma délután is egy jövő.
ma 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Keress rá a mindfullness gyakorlatokra, valamennyire segíthet. Persze ezek a gyakorlatok az abszolút jelenre fókuszáltatnak, szóvla pl a légzésedet figyeled és ha elkalandozik a figyelmed akkor vissza kell terelned, de ha sokat gyakorlod, akkor javul a fókuszáltságod és akkor tényleg azt is fogod látni amit épp nézel.


Az is segíthet, ha pl evés közben nem csinálsz mást. Nem nézel TV-t, nem hallgatsz podcastet, nem mobilozol, ilyesmi, csak eszel. Oké, ha van társaságod, emiatt ne kergesd el, de na, az evés legyen olyan dolog ami közben nem csinálsz mást. Ez idővel kényszeríteni fog, hogy a kajára figyelj.

Meg egyébként általánosságban is megéri egyszerre egy dolgot cisnálni. No, nem mintha én nem munka közben gyakoriznék miközbne podcastet hallgatok........... :D De pont azért tudom az elméletet, mert én is küzdök ilyesmi problémával:D


Ezek apróságok, de úgymond gyakorlati dolgok amik segítenek egyfajta szokást kialakítani. Hosszú távon jobb hallgatósággá, jobb megfigyelővé tesz, hiszen jobban észreveszed a környezetedet, jobban odafigyelsz mit mondanak neked, mi ves zkörül stb.

ma 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi #2-es ez igazán hasznos volt :)

Na igen én is munkaidőben gyakorizok, közben youtube-n megy a zene :D


Nekem még olyan problémám is van, hogy állandóan várok valamit.

Pl. most várom, hogy hétvége legyen, közben várom az október közepét mert elutazom.

Vagy például azt is várom, hogy elteljen 2-3 év és sikerüljön elég pénzt összegyűjtenem ahhoz, hogy legyen önerőm egy lakáshitelhez...

Olyan mintha sose lenne elég jó jelen, pedig egyáltalán nincsenek nagy problémáim az életben szerencsére.

ma 11:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!