Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » El tudnatok úgy képzelni az...

El tudnatok úgy képzelni az egész életetek, hogy nem kellene dolgozni, és egész nap csak tv-t kellene nézni, netezni, olvasni, meg számítógépezni?

Figyelt kérdés
Tehát ilyen passzív élet, semmi kirandulás, vilagjarás, csak otthon punnyadni, de cserébe soha nem kellene dolgozni.
ma 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy darabig el tudnám képzelni. Pár hónapig mondjuk. De akkor az olvasgatàs és a netezés önképzést jelentene, meg végre jutna időm újra szépirodalmat olvasni úgy, hogy napi több órát olvasok. Egy idő múlva azonban hiányoznának a másféle ingerek és a kirándulás, setálás.
ma 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Simán.
ma 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem, mert szeretek kirándulni, utazni, kint lenni a természetben. Otthon is szeretek lenni, de nem ez az életcélom, hogy a 4 fal között töltsem a drága időmet.
ma 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Leírtad a jó oldalát. De mi van a többi részével, mi alapozza meg ezt az életet? Eltart valaki? Boltba is eljár helyetted, mindenben teljes kiszolgálást kapsz? Alanyi jogon kapsz megélhetést biztosító pénzt vagy minden mást? Ki biztosítja ezt, miből, hogyan, és miért?


Bármilyen jól hangzik ezt így leírni vagy a hajtós napok után egy hosszabb időszakra kiszállni a mókuskerékből, a valóságban még az introvertált emberek is becsavarodnának az izolációtól. A nagy semmittevés is csak addig élvezetes, amíg ki nem üresedik és monotonná nem válik. Utána már azt is utálnád, hogy csak a csatornákat váltogatod nap mint nap, vagy hogy a többi okoska szövegét olvasod a neten az ilyen megmondó oldalakon.

ma 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Félreértettetek. Nem azt mondtam, hogy bezárva a 4 fal közé és ki se jöhet soha. Ugyanúgy elmehet sétálni, bevásárolni, de a fő napi elfoglaltsága a fent leírtak.
ma 20:58
 6/12 A kérdező kommentje:

4. Hát bem tudom, én kb. már így élek 15 éve, még nem untam meg.

Előtte dolgoztam, összehasonlíthatatlan a kettő, senki nem parancsol, akkor kelek-fekszek amikor akarok, és mindig találok valamit, ami leköt.

ma 21:00
 7/12 anonim ***** válasza:

Nagyon nem.

Már gyerekként is gyűlöltem beteg lenni, mert igaz, hogy a sulit kihagytam volna, de akkor suli után se bandázhattam volna a barátaimmal.

Felnőttként pedig az utazás lett az egyik kedvenc hobbim, önként biztos nem mondanék le róla. A tartós itthonléttől amúgy is gyorsan becsavarodok, én a home office-t sem szerettem anno :)

ma 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én elég introvertált vagyok, és most vagyok itthon 3 éve a fiammal, a jövő héten kezdek újra dolgozni. Ráadásul pont a covid lezárások alatt lettem terhes, tehát kicsit hosszabb volt a "remeteség", mint 3 év.


Idén nyáron jutott abba az életkorba a fiunk, hogy már macerásabb vele utazni, kisebb korában sima ügy volt. Idén nyáron nem is mentünk több napra külföldre, és belföldön is csak a családi nyaralóba. A nyár vége felé már kezdtem érezni, hogy lenne igényem messzebb is menni. Élveztem azt, hogy elmaradt az utazások okozta stressz, de valamennyire mégis lenne igényem komolyabban kimozdulni.


Ami a munkába járást illeti, én szívesen maradtam itthon a gyerekkel, de a harmadik évben már ugyanilyen szívesen dolgoztam volna is. Szóval ebből a szempontból is telítődtem az itthonléttel.


A zsidóknál volt szokás (vallási előírás talán) szombatévet tartani: hétévente egy egész év pihenőt tartani. Nem otthon punnyadva, de kiszakadva a szokásos munkából. Egyetemeken ez máig szokás, a zsidó hagyományt követve sabbaticalnak hívják. Persze nem minden egyetemen van ilyen, pláne nem hétévente, de létezik. Én így éltem meg azt, hogy itthon maradtam, ebből a szempontból nagyon jót tett.

ma 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sose tudnék így élni, számomra ez szörnyen hangzik. Túlságosan egyhangú és ingerszegény.

23/N

ma 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kertes házban igen, el tudom képzelni Ha az udvarra ki lehet menni (szép kert, fák, kutya, macska) meg boltba is lehet, akkor megvan minden.

De miből élsz? Vagy nyugdíjas vagy?

ma 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!