Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az hogy csomó olyan...

Miért van az hogy csomó olyan emberrel beszéltem aki mint a marihuánát megvettete, és drogként címezte, de ha fél liter tömény beveréséről volt szó akkor normaként említette?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez egy örök vita, de számomra valahogy nem értelmezhető az, hogy az a "drog" amibe súlyos milliók halnak meg vagy rokkannak le, erőszakos bűncselekményeket követnek el, vagy csak szimplán leterhelik vele az EÜ rendszert, ami amúgy is egy kalap tudjuk mi az teljesen oké elfogadott, gyere öntök egyet. De ha valaki egy füves cigit említ ami alapjáraton megnyugtat, nem leszel tőle aggresszív, nem leszel tőle beteg, nem halsz bele ha túl sokat tolsz azt meg egy veszélyes drogként emlegeti sok-sok ember. Nem tudom mai napig felfogni, hogy mégis mi ebbe a logika. Értem én hogy társadalmilag elfogadottabb, mert jó pár száz éve velünk van, és a kultúránk része, de egy ennél jóval kevésbé kártékony drogot miért kell démonizálni, tiltani, büntetni érte.

szept. 16. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
azért vannak tiltva,mert a hatalmon lévők hülyének nézik az állampolgarokat.
szept. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

A magyr társadalom éretlen, de nagyon...


Az tök oké, ha Jóska bá' szerda hajnalban az árokparton szunyókál, majd három év múlva meghal májzsugorban, de előtte még elissza a család teljes vagyonát. De ha egy fiatal kicsit betép egy spanglitól, akkor aztán kitör a pokol.

szept. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Awatpr0 válasza:
82%

Mert nem próbálták ki/nem is szeretnék, viszont ítélkezni róla annál inkább.

Piát lehet, mert legális, isznak is megállás nelkul. A fű egy csúnya rossz dolog, drog, hulye drogos aki használja stb, bár SEMMit nem tudnak róla

Engem az jobban érdekel, hogy aki egyiket sem próbálta, vajon hogy éli az életét? Boldog, hogy sosem próbálta ki? Vagy talán van emiatt egy kis rossz érzése, kíváncsiság, hogy milyen lehet, vagy teljesen meg van így elégedve?

tegnapelőtt 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem baj az, ha nem próbálta, csak akkor ne is okoskodjon róla.
tegnapelőtt 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Az alkohol ugyanúgy káros, ugyanúgy veszélyes. Valaki, aki még nem ivott alkoholt, vagy töményet, mi lenne, ha a haveri társaság miatt meginna hirtelen pár pohár töményet? Az alkohol veszélyes, és súlyosan károsítja az embert. Eszméletvesztést okoz, és mérgezi a szervezetet. Nem elég a mérték betartása. Idővel rá lehet szokni, mint a többi drogra.


A legjobb, ha a drogot nem próbálja ki az ember. Már az első használat károsítja a szervezetet.


Hány erőszak, akár az utcán, akár a családon belül nem történt volna meg, ha nem lett volna alkohol.


Aki szomorú, és reménytelennek látja az életet, az nem összeszedi magát, hanem már az apró dolgok miatt is alkoholizálni kezd, és amikor rászokik, hatalmas adósságai, és egészségügyi problémái lesznek. Ez öngyilkosság, fiatalon még előtte az egész élet. Az alkohol miatt lemondani az egész életről nem szabad. Az összes méreg árt a szervezetnek, az alkohol is ilyen.


Inkább táplálkozzatok egészségesen.


Aki pedig szomorú, vagy depressziós, az higyjen Istenben, imádkozzon hozzá, kövesse Jézus Krisztus szavait, és olvassa az Újszövetséget.

tegnapelőtt 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkettőt próbàltam, sőt nem csak próbàltam hanem fogyasztottam huzamosabb ideig. Egyiket sem javallom ha az ember fizikai és mentàlis egészségének megörzése a cél.
tegnapelőtt 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#1 Ebbe enélkül a téma nélkül is biztosak lehetünk :D

#2 Igen, és ez a kettős mérce számomra gyomorforgató

#3 Persze az is egy opció, hogy sose próbálta ki, és így lesújtó véleménnyel van róla, csak akkor azt nem értem, hogy miért nem olvas legalább 5-10 percet utána, hogyha már személyes tapasztalata nincsen vele legalább tájékozódjón hogy ez a "veszélyes dróóóóg" mennyire is kártékony igazából.

#4 Hát ez meg elég kétoldalú, mert én pl sose próbáltam a hernyót nem is tervezem, de meg van a véleményem róla, hogy biztos rohadt kártékony, és leépítő, de azért mondom egy minimális utánajárással is le lehetne vonni következtetést.

#6 Persze itt nem is arról van szó, hogy mindennap seggrészegre igya magát az ember, vagy szívja az agyát, csak hogy matt alkoholisták "egészségedre" felszólítással komolyan tudják venni az ivást, de ha egy füves cigi kerül szóba, akkor jön az ők sose drogoznának, fúj hülye drogosok, káros egyebek című sztori.

tegnapelőtt 12:39
 8/9 anonim ***** válasza:

7

Nyilván a "nem próbálta" csak olyan dolgokra vonatkozik, amelyek azért emberi fogyasztásra alkalmasak. Nem a heroinra, az ittas vezetésre vagy a szervkereskedelemre gondoltam. :)


De van az az embertílus, aki teljesen vaktában ítélkezik. Pl azt gondolja, hogy ha elmész egy buliba, akkor seggrészegen, hugyosan, szarosan, magadat összehányva fogsz hazakúszni, mert egyrészt sosem járt szórakozóhelyen, másrészt valamiért ellenszenves neki ez a dolog, így aztán extrém szcenáriókban gondolkodik.


Inkább erről a vonalról beszéltem.

tegnapelőtt 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mért isznak alkoholt a fiatalok, hogyha a részeg, verekedős embereket a nők sem szeretik?


A fölösleges dolgokkal amúgy sem foglalkoznak, csak a saját, és a szeretteik szükségleteivel, akkor mért foglalkoznak az alkohollal, amikor káros?


Verekedőssé teszi az embert, aki nem tud a hétköznapi dolgokkal sem foglalkozni, amikor alkoholt iszik. Bántani fogja a szeretteit, amikor értük is dolgozik, tehát fontosak neki, az alkohol miatt mégis bántani fogja őket.


Májkárosodást okoz, leépíti az agyat. Amikor az ember jól táplálkozik, és tanul, és sokat gondolkodik, a gyenge agysejtek a használattól megerősödnek. Minden alkoholizálás rontja a gondolkodást. És még sok más betegséget is okoz.


Aki amúgy is a haverjaival van, akikkel el tud beszélgetni, és egész nap olyanokkal van, akiket szeret, és a haverjai, akkor mért iszik alkoholt?

Mért jó alkoholt inni, verekedni, tönkretenni a szerettei életét? Ezzel nem lesz jobb. Sem a normális, alkoholmentes viselkedésénél, sem másoknál.


A rossz életnek nem az a megoldása, hogy alkoholista lesz az emberből. Az alkohol ivását elvárni megoldásként nem szabad, csak belekergetik a másikat az alkoholizmusba.


Az alkohol nem megoldás, inkább csak bünteti magát az ember. Egy nehéz nap után nem büntetést akar az ember. Senkinek nem jó az, sem neki, sem a családjának, ha elmegy a pénz, verekedős lesz, és mérgezi a szervezetét, károsítja a máját.


Higyjen Istenben, imádkozzon Istenhez, és kövesse Jézus Krisztus szavait.

tegnapelőtt 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!