Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak más emberek is, akik...

Vannak más emberek is, akik nem szeretik a húsnak az ízét vagy a szagát? Most nem arról beszélek ha valaki valamilyen meggyőződésből vegán vagy vegetáriánus lesz, hanem arról amikor valakinek egyszerűen nem ízlik a hús szaga vagy íze.

Figyelt kérdés

Én a csirkének a szagát, a disznónak az ízet, és a marhának az ízét sem szeretem, a húsból egyedül a halat szeretem, viszont a többi húsféleségtől egyszerűen hányingerem van. Több helyen azt írták, hogy az ilyesmi lehetetlen, mert hogy az ember mindenevő, de akkor hogy lehet hogy én egyszerűen undorodom ezektől a húsoktól? Természetesen a sajtoktól / tejtermékektől, főleg az olasz sajtoktól nem, azokat nagyon szeretem, de a húsoktól így általánosságban mondhatjuk, hogy hányingerem van.


Egyszerűen hogyha megérzem a csirkének a szagát, márpedig megérzem még mielőtt egyáltalán a számba venném a húst, hányingerem lesz tőle. Érdekes, hogy a haltól nem, pedig abból még a nyerset is meg tudom enni pl. lazacot vagy Tunát .


szept. 15. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Rengeteg vega eszik halat, peszkaterian a használandó kifejezés erre.
szept. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 grafno ***** válasza:
0%
Amikor 8eves voltam akkor disznovagas után vagy 6evig nem bírtam megenni a húst, mert rohadt büdösnek találtam. A nagyi amikor a csirkét forrazta le és tepkedte a tollait az is elég undorító volt úgy ott is vagy 6 évig csirkét sem ettem. Szerencsére a bolti húsoknak mar nincs olyan intenzív íze mint régen amit a nagyik termeltek.
szept. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Nekem a máj nem ízlik. Túl erős íze van és az állaga is fura. Mindig megkóstolom, de alig várom, hogy lenyeljem és öblítem is a szám azonnal, vagy ki is köpöm.
szept. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

A nyers húsnak még a közelében se tudok lenni, a főtt húst pedig agyonfűszerezve tudom csak megenni, amikor alig érezni az izét.


Egyedül a marhapörköltet szeretem úgy igazán.

szept. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Igen, van egy ilyen ismerősöm, ő nem meggyőződésből vegetáriánus, hanem mert undorodik a hústól. Mondta, hogy szabályosan rosszul van tőle.
szept. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hasonló vagyok, nagyon kevés feldolgozott húsfélét eszek, úgyszólván "igazi" húsdarabot nem.
szept. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6+

Mármint azért, mert nem bírom a szagát és a kinézetét. Láttam róla, hogy állatból van... Viszont így nem vagyok konkrétan vegi.

szept. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Metionin ***** válasza:
Nekem a csirkével nincs bajom se nyersen se készen, a disznóhús szagát viszont nem szeretem. Az ízét is csak ha fűszeres vagy ha fel van dolgozva. A halat imádom, egyéb húsfajtákat meg nem vagy nagyon ritkán eszem.
szept. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én mindig is utáltam a hús szagát és ízét. A tojást is gusztustalannak tartottam. Kb 11 éves korom óta nem eszek húst, tojást, nem iszok tejet. Ha pl mellettem eszik a barátom gyrosos pizzát, sokszor rosszul vagyok a szagától is. Volt hogy hánytam is tőle. Nem játszok rá. Nem tudok mit tenni ellene.



A halakkal nekem sincs gondom.

szept. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!