Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kb. hányas évtől született...

Kb. hányas évtől született emberek számítanak digitális bennszülöttnek?

Figyelt kérdés
Olyan 1995-től. Magyaroszági atlagra gondolok.
szept. 12. 17:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
? akart lenni a pont helyett
szept. 12. 17:22
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Igen, kb 1995-től.
szept. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy a digitális bennszülöttség feltétele hogy valaki már óvodás vagy kisiskolás korában használt okostelefont, internetet, számítógépet, vagy már az is, aki kamaszkorában kezdte el ezeket használni?
szept. 12. 17:33
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem, aki általános iskola 5. osztálytól használ internetet, az a digitális bennszülött. De ez csak egy szubjektív vélemény.
szept. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az 1995 nem pontos. Én 92-es vagyok, 7-8 éves korom óta használok számítógépet, 13 éves koromban lett netünk otthon, de egyedül voltam ezzel a baráti körömben. Egy 95-ben született embernek jó eséllyel már kinyílt a szeme a világra, mire netközelbe került. Digitális bennszülöttnek inkább azokat nevezném, akiknek az önálló tudatuk megszületésekor már ott volt az informatika, net. Inkább 2000 körül talán.
szept. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó írtad hogy 2005-ben lett netetek. Az tárcsázós net volt még, vagy már szélessávú?
szept. 12. 17:57
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szélessávú, én a tárcsázós korszakból kimaradtam (megyeszékhely melletti kisváros).
szept. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis bocsi, magabiztosan rávágtam a választ, de nem emlékszem 100-ra. Az tuti, hogy sosem kellett várnom a "vonalra" és viszonylag hamar elkezdtük több eszközön is használni.
szept. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
96-os vagyok, már a nálam idősebb barátaim is profin használnak bármit, szerintem 90-es évek elején születettektől számítanak annak.
szept. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Na most rákerestem, és azokat sorolják a digitális bennszülött kategóriába, akik magabiztosan, a hétköznapi életük vezényléséhez használják az IT-t. Elég slendrián megfogalmazás, a közel 60 éves anyámra is jellemző ez.

Kérdező, megírnád, hogy mik a digitális bennszülött ismérvei szerinted?

szept. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!