Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes szülők miért képtelenek...

Egyes szülők miért képtelenek visszafogni magukat és kötnek bele a legapróbb dologba is, mondják el csakazértis a "véleményüket", ami igazából kritizálás? Persze minden rossz szándék nélkül...

Figyelt kérdés

Igen, igen, el lehet költözni, mindenhol ez visszhangzik, de miért van egyáltalán ez egyes szülőkben?


Anyámat műtötték, egy hónapig nincs itthon, hónap vége körül várható. Én ezt az időintervallumot életem kb legnyugodtabb időszakának élem, hogy nincs itthon, nem pofázik bele semmibe, nem kritizál, nem csinál semmit. Huszonéves fiatal vagyok, van munkám, én lettem most a betegsége alatt a pénzkereső. Ugyanúgy teszek-veszek, ahogy az eddigi években, most teljesen egyedül vagyok itthon és áll a ház, senki nem halt meg, van mit ennem, nagyobb rendben tartom a lakást mint valaha, sőt vettem is haza egyet s mást, apróságokat, amik segítik a mindennapokat és örülök ezeknek. Most érzem igazán otthonnak, tisztaság, nyugalom, békesziget.


És az a zseniális az egészben, hogy anyám elismeri a ba**ogatásomat, DE tartja magát szilárdan ahhoz, hogy csak és akkor ba**ogat engem, amikor okot adok rá. 🤦‍♀️ Ami nem igaz, és ebből rahedli halott vita volt már az évek során, mindig süket fülekre találva, de az ő meglátása tántoríthatatlan, ámde - teszi hozzá -, ha nekem van igazam, beismeri és bocsánatot kér (vagy nem, tíz ujjamon meg tudnám számolni). És ez a mostani, ahogy vagyunk, ez sok-sok évem munkája, mert ennél milliószor borzalmasabb volt anyám, mielőtt nem álltam bele igenis a vitákba és tartottam magam ahhoz, amit mondok.


Igen, a költözés szép dolog lenne, de nem az a kérdés, hogy elköltözök-e, hanem az, hogy ilyen egyáltalán miért van egyes szülők fejében, hogy nekik "kötelező" így viselkedniük.


szept. 11. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Narcisztikus az anyad.Szabadulj.
szept. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
Mert ettől érzik fontosnak magukat. Sok szülőnek amikor leesik, hogy a gyerek már felnőtt vagy még csak elkezdett felnőni, ezáltal rájuk mint szülőre egyre kevésbé lesz szükség, ettől félnek. A folyamatos beledumálással bizonygatják, hogy ők jobban tudják, nélkülük nem tudod kellően jól csinálni, ergo szükséged van rájuk. Igazából ezen minden szülőnek át kell esni, csak van aki nem esik át rajta, hanem megreked.
szept. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Ilyen negatív emberek vannak sajnos, ha nem nárcisztikus mentális beteg, a rosszindulat akkor is mélyen be lehet idegződve náluk.

Ezt már így hozzák otthonról, velük is ezt csinálta papa mama, azt viszik "csak" tovább.

Nem tudnak megváltozni, reménytelen.

Energiaelszívó emberek sajnos, nyilván csak átvitt értelemben, amúgy nincsenek ilyen ezoterikus energiák, ezt csak azért kell hozzátennem, mert vannak ezen az oldalon "ellenségeim", akik ezoterikus hülyeségekben hisznek, de ilyen persze nincs. Fizika van.

De attól még átvitt értelemben energiát szívhat el még egy rosszindulatú fórumozó is, aki beleköt az ember írásaiba és felesleges vitákat generál.

Ez is egy példa a negatív, gonosz emberre, még interneten keresztül is képesek fárasztani az embert. Noha az könnyebben kikapcsolható természetesen.

Ha már negatív, energiaelszívó emberrel kell együtt élni, az kínos lehet, nekem mondjuk ilyen gondom szerencsére nincs.

szept. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rogeszmés öregek.


Nálam is kb ez van hogy anya még abba is belepofázik hogyan mosogathatok, szinte mindenből egy kingörcs feszkot csinál(megutálok mosogatni is vagy főzni is vagy takaritani is mert orditozással jár meg minden ilyen), erre volt már kapuzárásos exem az meg megmondta még azt is hova tehetek le egy poharat hova ülhetek le hova nem, aztán másik exeim anyjai(szoval nem is egy nő) detto ugyanez belepofáznak a mosogatásba vagy mikor mivel moshatok, mivel nem, hogyan teregethetem ki a ruhákat, mindenbol mindenki stresszt csinál!


Komolyan a korra fogom ugyanis huszonéves pasijaim egyik se ilyen. Ugy főzök ahogy akarok azt csinálok ugy takaritok ahogy akarok oda esem hanyatt amikor csak ahova akarok stb.


Kizárolag a 38+ 40 es korosztály az aki állandóan rinyál terrorizál kritizál belekötnek mindenbe.

szept. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mintha az én anyámat írtad volna le. Egyre rigolyásabb, és egyre több a vita. Én is a korra fogom, mert meg van győződve, hogy csak az a jó amit és ahogyan ő csinál. Minden amit én csinálok, az sz*r az rossz, az nem úgy. Szóval minimális kommunikáció a megoldás.
szept. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!