Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudják elfogadni...

Miért nem tudják elfogadni egymást az emberek? Miért kell mindig bántani a másikat valamiért?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon, illetve a facebookon is rengetegszer látom, hogy nagyon sok embert bántanak azért, mert nem a társadalom elvárásainak megfelelően élnek.

Pl megszólják azt, aki nem akar házasodni, nem akar gyereket vállalni, vagy épp a saját neméhez vonzódik, vagy máshogy öltözködik, mint az elvárás. Esetleg még a szüleivel él valami miatt stb.


Miért nem lehet elfogadni az embereket olyannak, amilyenek?


Attól mert valaki nem úgy él mint a többség, még nem rossz ember.


Egyáltalán milyen jogon kritizálnak bárkit is a saját döntései miatt?


Én rokonoktól rengetegszer megkaptam, miért éppen az adott szakot végeztem el a főiskolán, miért az adott munkahelyen dolgozom, miért nem ismerkedek. Egyszer elmondtam a véleményem, hogy hadd éljem már úgy az életem ahogy én akarom. Azóta kerülnek.



jan. 3. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
4%
A b*zikat meg is kell szólni.
jan. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Én kultúráltan elmondtam hogy nem akarok gyereket, azóta a házasságról is opcionálisan beszélnek a családban velem kapcsolatban.


A szomszéd, velem egyidős lánya meg hangosan fikázza a gyerekeseket és a gyerekvállalást. Őt nem szereti se az én családom, de a szülei se amikor így viselkedik.


Érzed a különbséget?


Aki kultúrált, azzal nincs baj. Aki üvöltve vonaglik az utcán azzal igen.

jan. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
#2 Itt nem is a házasság, illetve a gyerekvállalás része az igazán lényeges, ebben egyetértünk, leginkább a szülőknél lakás, illetve a melegség az, ami sarkalatos pont FELNŐTT embereknél is, és ha valaki beletartozik ezen két csoport valamelyikébe, akkor rögtön elkezdenek önmagukból kivetkőzni, mocskolódni. Most ha például Budapest külső kerületeiben egy férfi felvenne egy lila térdig érő bőrkabátot, és egy nőiesebb nadrágot akkor már rögtön lenne 5 olyan, mint pl az idióta #1-es, és ordítanának utána, szigorúan 50 méterről valami "jó durvát." Itt ezen van leginkább a hangsúly, idegen emberek pofáznak bele más életébe, öltözködési, életvezetési stílusaiba, anélkül, hogy ez bárkit is érdekelt volna. Családon belül kicsit árnyaltabb a helyzet, ott például elkerülhetetlenek a nyílt konfrontációk, és kisebb viták, de értelmeséknél azt is meg lehet vitatni normális kommunikációval. De nem, idegen embereknek mindenképpen be kell szólni bárkinek, akár a neten, akár élőben... Ehhez vastag pofa kell.
jan. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt van példa az 1-es.

Na most erre mit mondjak????

jan. 4. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk az ultraliberális nőrokonom szólja le mindig nagymamánkat, hogy, idézem: biztos sokat hallgatod a fideszt, azért vagy ilyen...mindezt azért, mert véletlenül nézett egy filmet telefonálás közben, és két nő nyalta falta egymást benne délután 5-kor...mondta, őt ez nem érdekli.


Csóri nagymama a tv-t nem tudja bekapcsolni már rendesen, a rádiót is alig hallja, ott is csak a népzenéket, nótákat próbálja hallgatni.


Egész nap rejtvényt fejt.


Szóval evvel a nagy elfogadósdival nem hergelnék az embereket, talán a bicska se nyílna ki a zsebben, még mindig itt tartunk.


És akkor képezzünk állami pénzen szociológusokat, társadalom kutatókat, aha.


Hol vannak?

jan. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

A magyarok többsége nagyhangú, de borzasztóan egyszerű ember, mondjuk ki: egyszerű proli. Ezért is lehet 13 éve a Fidesz.

A magyarok nem haladnak az életben, elsősorban azért, mert lusták és beléjük nevelték, hogy várják a sült galambot. Ettől viszont frusztráltak lesznek, így hamarabb vevők ellenségképekre, vagy arra, hogy olyanokat utáljanak, akik a másik.

A másik meg, hogy oktatási rendszer is borzasztóan elmaradott, így a többség funkcionális analfabéta, alapvető logika képességekkel sem rendelkezik.

Tehát nincs semmi meglepő abban, hogy alapvetően éretlen, elmaradott társadalomban a tolerancia szintje sem verdesi az eget.

jan. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A. Akik másokkal sz@rakodnak, azok rendben tudják a saját életüket. A saját tehetetlenségüket, életképtelenségüket próbálják leplezni ezzel.

B. Kontrollmániások, - elvárják, hogy a környezetük az ő normáikhoz, gondolataikhoz igazodjon és aszerint éljen. Nem képesek felfogni, hogy a többi ember nem azonos velük és nem várhat el tőlük ilyen megközelítést.

C. Szimplán csak antiszociálisok. Nem tudnak belenyugodni, ha nem ők vannak a középpontban és semmi nem drága nekik annak "igazolására", hogy ők mindenben is jobbak mindenkinél, - pedig nem azok, de egy ilyen ember esetében el sem várható, hogy felfogja, mit (nem) tesz. Nyomoronc.

jan. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!