Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan hozzak olyan döntést,...

Hogyan hozzak olyan döntést, ami tudom hogy másnak nem tetszene?

Figyelt kérdés

Igen, megfelelési kényszerem van, és nagyon nem szeretek csalódást okozni másoknak.


Mindenhol odateszem magam, ahol csak tudom, most 1 dologban mondanék nemet, olyanban ami nem is kötelező, talan csak egy kicsit elvárt? és tudom hogy ettől a csapatban mindenki tudná, hogy ezen az 1en kívül még odateszem magam, mégis nehezen megy, hogy nemet mondjak, pedig most úgy érzem erre lenne szükségem.


Hogyan tegyem?


szept. 11. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan.

Kezdj el határokat húzni, mert tönkremész ebben a nagy megfelelésben.

szept. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Pszichoterápiában elkezdeni az önismeretet. Nincs rövid út.

Az egyesnek van igaza. Ez nem élet. És nem fogod tudni megtenni az itteni válaszok alapján.

szept. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Katona Dius ***** válasza:

Egyszerű. El kell kezdeni. Utána már jobban megy, mert rájössz, hogy nem fognak utálni emiatt, sem kinézni. Ha van valami, amit nem akarsz, mond meg.

Sokáig én is kínlódtam ezzel, míg egyszer besokalltam és nekiláttam, hogy amit nem akartam megcsinálni, azt megmondtam. És nem omlott össze a világ, nem mutogatott rám ujjal senki, nem is haragudtak meg. Volt olyan, amit végül mégis megcsináltam, de olyankor egyeztettünk másokkal, és úgy hoztuk ki a dolgot, hogy mindenkinek jó legyen.

Legutóbbi példa. Művelődési házban dolgozok, sok a rendezvény. Egyik rendezvényen nekem kellett volna maradni, de nem volt kedvem, más dolgom is volt,amit el kellett intézem. Mondtam, hogy nekem ez most nem jó ez és ez miatt. De más sem tudta bevállalni az egészet, így úgy oldottuk meg, hogy én mentem az elejére, félúton pedig valaki más leváltott. Így én is el tudtam intézni, amit kellett és a másik ember is.

szept. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!