Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez is rasszizmusnak számít?

Ez is rasszizmusnak számít?

Figyelt kérdés
Ha fehérként sokkal jobban tetszenek, és szimpatikusabbak nekem azok akiknek kreol a bőre, mint akik fehérek.

szept. 10. 23:50
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Viszont amikor azt mondom, hogy a feketék nem szeretnek dolgozni, nem tudnak felelős pozíciót betölteni, erőszakosak, és hajlamosak a bűnelkövetésre, az rasszizmus."


És ha én azt mondom, hogy a "fehérek" végig gyilkolták, rabolták a világot, az rasszizmus?


A fahérfaj a világ minden pontján megjelent. Ők se szeretnek "dolgozni"


Inkább az élősködésben látják a lehetőséget.

szept. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
61%

"ha én azt mondom, hogy a "fehérek" végig gyilkolták, rabolták a világot, az rasszizmus?"


Igen, az, de az, hogy ezt a semmiből beböfögted, más problémákat vet fel, mint pl szövegértési nehézségek, meg a tipikus "naiv vagyok, de dörzsöltnek hiszem magam" típusú, konteókra nyitott felfogás.

szept. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, én is csak tényeket közöltem.


"hogy ezt a semmiből beböfögted"


A semmiből? 🙂


1 célod volt, gyalázni az alja népet. Nagyon könnyű ám átlátni a látszólagos "inteligenciába" csomagolt gyűlöletbeszéden.


"A gyarmatosítás (latin eredetű szóval kolonizáció, illetve kolonializmus) a nemzeti államoknak a határaikon túl eső idegen területek, a gyarmatok megszerzésére, lakóinak alávetésére, természeti kincseinek az anyaország érdekében történő kiaknázására, munkaerejének kizsákmányolására irányuló tevékenység.[1] A hódítók és a leigázottak kulturálisan elidegenülnek egymástól, a gyarmatosítók kulturális és faji fölényt éreznek magukban a gyarmatok népei iránt.[2]


Bár a gyarmatosítás ősidők óta létezik, a fogalom a legerősebben a 15. századtól kezdődő európai gyarmati időszakhoz kapcsolódik, amikor egyes európai államok gyarmatosító birodalmakat hoztak létre. Az újkori gyarmatosítás kora 1500 körül kezdődött, miután az európaiak felfedezték az Afrikát délről megkerülő tengeri útvonalat (1488) és Amerikát (1492). A felfedezésekkel, a hódítással és betelepítéssel az olyan államok, mint Portugália, Spanyolország, Hollandia, Franciaország és Anglia gyarmatosítottak szerte a világon, terjesztve az európai intézményeket és kultúrát. Rákényszerítették a vallásukat, a nyelvüket és más kulturális jellemzőiket a leigázott területekre. A gyarmatosítás az imperializmushoz kapcsolódik, de különbözik attól"


A fehérember egy parazita élősködő faj. Ezek tények.

szept. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

#33, akkora baromságot írtál ide, hogy nem is tudom merről közelítsek hozzá. Igazán nem is akarok.


1: úgy hangzik, mint amikor egy kis gimis felfedezi a töri atlaszt, és azt hiszi, megfejtette a világ nagy összefüggéseit.


2: semmi köze ahhoz, amit írtam


3: semmi köze a témához, amire reagáltam


4: végképp semmi köze az eredeti kérdéshez

szept. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
#33, amúgy azóta szerintem rájöttem, mi a bajod: nem esett le neked, hogy már nem ugyanazzal az emberrel beszélsz, mint azelőtt.
szept. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!