Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan látod az emberiség...

Hogyan látod az emberiség jövőjét erkölcsi szemszögből?

Figyelt kérdés
szept. 9. 21:54
A kérdező szavazást indított:
Pozitívan. Az emberek, ahogyan telik az idő, kedvesebbek, jó szívűbbek lesznek.
Negatívan. Még ennél is nagyobb erkölcsi romlottság lesz.
Ugyanígy marad minden, ahogy most. Stagnálás.
23 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
45%

Én már egy ideje csak pislogok, hogy mi történik. Igyekszem csak saját magammal foglalkozni, de nehéz. Amikor a párom agyon csal, amikor a kollegám egy apró dolgot sem képes bevallani, amiben hibázott, ezért mindenki megrovást kap.

Ki hogyan lop, csal, hazudik, már régen nem foglalkoztat, amíg nem én vagyok az elszenvedője. Nem tudom a fél világot sajnos a vállamra venni.

szept. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Régen is voltak erkölcstelen emberek, csak ma többre derül fény, ez a tendencia a jövőben is így marad.
szept. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%

Az erkölcsöt mindig az aktuálisan élő emberek határozzák meg egy bizonyos területen.


Volt olyan idő, amikor Európában egy kivillanó boka is erkölcstelen volt. Vagy az araboknál az is az, ha látszik egy nő haja vagy karja.

szept. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
A nehéz helyzetek nehéz megoldásokat szülnek.
szept. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
51%
A társadalom folyamatosan fejlődik. Nézz vissza a történelembe. A tömérdek háború, gyilkosság, kegyetlenkedés, népirtások, rabszolgaság és egyébb elnyomások. Az emberi gonoszság és az emberek nyomora annál határtalanabb volt mindig minél butább és fejletlenebb volt a társadalom. Aki ezt nem éri fel ésszel, az egész nyugodtan költözzön olyan fejlődő országba (mert még van bőven). Mint Afrika vagy Ázsia egyes részei. Ne féljen senki, mondjuk Észak Koreában nem zaklatnak senkit a liberálisok. Ott biztos jobb lehet. Vagy egy indiai szeméttelepen épült bádogvárosban. Ez kb olyan mint mikor a nők panaszkodnak a feminizmusra, megnézném őket is pl. Iránban.
szept. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#5


Régen a bűnözőt bűnözőként kezelték. Most meg, ha egy bűnöző megtámad valakit, akkor az önvédelem során figyelni kell arra, hogy a bűnözőnek ne essen komolyabb baja, mert a végén a megtámadottat veszik elő, és büntetik meg. Szóval nem elég, hogy az ember saját magát védi, még a bűnözőt is óvni kell, miközben az éppen pl. meg akar erőszakolni.

Ezt te fejlődésként értelmezed?

szept. 9. 23:57
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Oké, hogy máshol még ágyúval lövik egymást vagy még mindig csak fizikai erőszakból értenek szót, de itt a civilizációban brutális morális romlottság van. Kifordított világ.
szept. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
41%

#6

Attól, hogy valaki elkövetett egy bizonyos bűncselekményt, az nem legitimálja a te önbíráskodásodat. Sokan azt hiszik pl, hogy ha lopnak a dinnyeföldjéről, akkor szitává lőheti a vadászpuskájával az illetőt és ez teljesen rendben van.

szept. 10. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
52%
Minden kornak megvolt a maga erkölcstelensége, ez így lesz a jövőben is sajnos.
szept. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%

Én azt tapasztalom, hogy egyre jobban tisztul a kép. Nem lehet már csak úgy jóízűen lebúzizni se senkit, se utcán, se neten.


Tehát a közösségi médiában, még ha látványosabb is a mocskolódás, valójában jóval kevesebb, mint előtte, mert a legtöbb ember jobban fél a társadalom megítélésétől, minthogy ilyenbe kezdjen.


Még az iskolai bullying is ciki lett. Én koromban még a menők játékszere volt...


Autósok se büntetőfékeznek már annyit, mióta minden 2. autóban ott a kamera. A nyilvánosságnak ereje van.

szept. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!