Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van egy barátnőm, ő fura? Mit...

Van egy barátnőm, ő fura? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Va ez a barátnőm. Nagyon édes egy lány, néha sokat beszél, sokat nevet, összehord minden édes hülyeséget, fecseg mindenről... Néha pedig csak csendben bámul nagy szemekkel, nem mond semmit, ül némán, nem mosolyog, halkan nevet, keveset beszél, kerúli a szemoontaktust, meg minden. Úgy érzem, hogy két teljesen különböző ember él benne. Kiskorunk óta ismerem.

Néha órákat mesél a kreatív ötlezeiről, terveiről, de a multkor, mikor rákérdeztem. Olyan furcsa mosollyal, robotiasan válaszolgatott, könnyes szemekkel. Pedig nem történt semmi vele két hét alatt. Nem látott semmi megrázót, nem mondott neki senki semmi kritikusat, meg tényleg... Egyszerűen nem értem. Mintha két teljesen különböző emberrel laknék együtt. Pedig sosem győzöm hangoztatni, higy mennyire csodálom a kreativitásáért és annyi hobbija van! És tehetséges, szerintem...s De mégis. Miért nem hisz nekem? És mi történik benne, hogy a másik héten pedig ugyanarra a kérdésre csüggedően, remegő hangon, már-már sírva válaszol? Szerintetek mi lehet vele? Ez lehet valami mentális betegség? Ha igen mennyire komoly? Aggódtam mindig is érte, de mintha most újra rosszabb lenne. Mit csinálhatok, hogy jobb legyen neki? Ha megkérdezem, úgyse mondja el, mert nem akar ilyen dolgokkal terhelni. Pedig erre való a barátság... Ezt sem értem. Hogyan alázhatja meg magát minden pillanatban így, hogy folyton másokra figyel és nem magàra? És tényleg nem értem, hogy mi van. Szerintetek? Aggódom érte :/



szept. 7. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

családi kapcsolata milyen?

kiskorában lehet nem hallgatták meg azért fecseg ennyit. és azért marad csendben egy idő után, maga elé meredve.

szept. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan vagyok mint amit az egyes válaszoló írt, de amúgy depresszió is lehet az oka.
szept. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Autista? Borderline? Csak arról beszél, ami érdekli?
szept. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:
76%
Valószínűleg kiskorában mindig rákiabáltak, hogy fogja be, leszarták a mondanivalóját, ha valami ötlete, álma volt, azt is. Durva de aki így nő fel, még azután is hallja néha a fejében a szülei becsmérlését, amikor már rég elköltözött tőlük és megszakította a kapcsolatot.
szept. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem nem volt soha rossz kapcsolata a szüleivel, mármint ugye a családi hátterét is ismerem kicsit és sosem tűnt problémásnak. Ő kicsit ilyen művész alkat, azt hiszem. Írt, zenél meg minden, de ugyanakkor folyton úgy érzem, hogy nem biztos a tehetségében meg az adottságaiban. Sosem mer zenélni másoknak és mindig lenézi a saját munkáit... Különben utánanéztem picit, szerintetek lehet, hogy van ADHDja? De különben egy csomó bipolárisos tünetet is beleláthatok, vagy tényleg jnkább borderline? Vagy szerintetek túlgondolom és csak legjobb barátként túl aggódom?
szept. 7. 11:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!