Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A motivációs guruk, coach-ok,...

A motivációs guruk, coach-ok, pszichológusok jelentik a megoldást az emberek problémáira, ők rendbe teszik az ember életét?

Figyelt kérdés
szept. 5. 14:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

#9

Pedig nem kis különbség, hogy ért-e ahhoz amit csinál, vagy csak kuruzsló.

szept. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Misery ***** válasza:
100%
Nagyon fejlődne az emberiség és ezek együtt a mentális jóléte is, ha végre rájönne, hogy a pszichét, a lelket is ugyanúgy ápolni és gyógyítani kell, mint a testet, ráadásul szakértő segítségével. A pszichológusnak/pszichiáternek éppen azért van diplomája, mert részletesen és mélyrehatóan elsajátította az emberi lélek és psziché működését, ezáltal segítséget tud nyújtani. (Ez persze nem mindre igaz, nyilván) Ezzel szemben egy coach/motivációs tréner nem. Ez most olyan, mintha 1 percig tanulnál kenyeret sütni, vagy évekig gyakorolnál és tanulnád. Sokan már ott elbulnak, hogy azt hiszik, egy szakember varázsütésre megoldja helyettük a gondjaikat. Nem, csak segít benne, az érdemi munkát neked kell beletenni, neked kell dolgozni magadon, éppen ezért fordulsz hozzá, mert nem tudod, hogyan, nincs a kezedben eszköz. A legkeményebb az életben az, hogy szembenézel önmagaddal és tudom, miről beszélek. Szóval nem, nem humbuk és van különbség.
szept. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
61%

Nem: én 3-nál life coachnál jártam, elvégeztem egy life coach-képzést, és minden maradt a régiben. Ezen emberek alapból jobb társadalmi pozícióból indulnak, hisz van pénz-tartalék-támogatás-ismeretségi kör, sokaknál igaz tudás is, így vállalkozói- céges ismereteik-ismerőseik vannak: tehát innen indulva totál más coach-nak elmenni, mint egy "hitvány" közalkalmazottként nekiindulni.

Nekik alapból sokkal könnyebb az életük, alig van problémájuk, megoldanak mindent, hisz van ismeretségük/pénzük: de nem (feltétlen) ők fogják rendbe tenni a másik életét.


A pszichomukik sem különbek: 2-t ismertem, de mindkettő fedélzeti problémás.

szept. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

#13


Egyetértek!

szept. 5. 18:08
 15/15 anonim ***** válasza:
51%

Nagy általánosságban elmondható, hogy az egyén pszihés problémáit, maga az egyén képes rendbe tenni. Külső segítség persze sok esetben elengedhetetlen.

De a folyamatot mindíg az egyénnek kell véghezvinnie önmagában.

szept. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!