Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az "incel" nem vált egy túl...

Az "incel" nem vált egy túl elcsépelt kifejezéssé?

Figyelt kérdés

Én amúgy bevallom őszintén csak az interneten találkozom ezzel a kifejezéssel, a hétköznapi életben, a környezetemben nem használja senki. Itt viszont úgy látom most már olyan könnyen osztogatják egymásnak az emberek.

Eleinte csak a párkapcsolatok témakörben láttam, de most már a politikában is sokszor mondják a jobboldaliakra. Amúgy a szó eredeti jelentése sem világos nekem, hogy miért kéne pejoratív legyen. Mert mondjuk eredetileg arra utal, hogy olyan férfi, aki társkeresésben sikertelen, de ez önmagában mitől lenne szégyen? Meg amúgy a férfiak jelentős részét legalább időszakosan érinti az, hogy nehézségei akadnak az ismerkedésben. Ehhez nem szükséges valami extrém nagy defekt, lehet simán csak gátlásos az illető, vagy olyan helyen él, dolgozik, ahol nem tud ismerkedni, nem feltétlenül jelent emberi minőségben semmit.

Meg alapból itt egy anonim oldalon mi alapján lehet ezt rámondani másra? A politikai nézetei alapján is? Ennyi erővel annyit ér, mint a "hazaáruló", azt meg a jobboldaliak mondják ok nélkül a baloldaliakra.



szept. 3. 17:49
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
10-es ezt mond az incel bajnokoknak, akik egy kommentet se tudnak leírni a koruk és az incel megjegyzés nélkül.
szept. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
82%
Ezen az oldalon kívül egyetlen videóban hallottam még csak ezt a kifejezést, amely jelzőt egyébként nem mi nők aggatunk a sikertelen pasikra, hanem ők mondják ezt, gondolom azért, hogy érezzék, tartoznak valahova, vagy igazából én is tudom. Az incel az nem az, aki fél, vagy egy éven át nem jut nőhöz, hanem tartósan, éveken keresztül, még akkor sem, ha aktívan próbálkozik. Véleményem szerint, ha aktívan próbálkozik éveken át, és úgy sem akar minimum egy nő, akivel legalább egy egyéjszakás összejönne, akkor bizony ott gondok vannak a hapsinál.
szept. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
20%

#12

Vagy a nőkkel, és a párkapcsolati piaccal.


37F motoros incel

szept. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
71%
13 nem, még mindig veletek van a baj. Ezt az is bizonyítja, hogy képtelen vagy felfogni, hogy nem a mi hibánk az, hogy ilyen elb@szottak vagytok.
szept. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%

#14

De

szept. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
69%
15 már csak ez az "érvelésed" is bizonyítja, hogy nincsen igazad. 🥰
szept. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%
Mondom hogy nem
szept. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 37 éves incelke! Te összejönnél egy olyan nővel, aki folyton morog, nem ad magára, neki jó, hogy árufeltöltő a tescoban és minden bajáért a mocskos elnyomó férfiak a hibásak? Egy olyan nővel, aki folyton szidja a férfiakat?

Ugye, hogy nem. Te miért várod ezt el a nőktől?

szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
29%

A feminizmus ellen fellépő férfiakra mondják, hogy incelek.

Helyes értelmezésben csupán a valóban incel férfiak használják, saját helyzetük leírására.

szept. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
19 nem az antifeministák azok, hanem akik nem találnak nőt maguknak és ezért a feminizmust okolják...leginkább. Meg úgy igazából mindenki rossz, csak ők nem.
szept. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!