Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az "incel" nem vált egy túl...

Az "incel" nem vált egy túl elcsépelt kifejezéssé?

Figyelt kérdés

Én amúgy bevallom őszintén csak az interneten találkozom ezzel a kifejezéssel, a hétköznapi életben, a környezetemben nem használja senki. Itt viszont úgy látom most már olyan könnyen osztogatják egymásnak az emberek.

Eleinte csak a párkapcsolatok témakörben láttam, de most már a politikában is sokszor mondják a jobboldaliakra. Amúgy a szó eredeti jelentése sem világos nekem, hogy miért kéne pejoratív legyen. Mert mondjuk eredetileg arra utal, hogy olyan férfi, aki társkeresésben sikertelen, de ez önmagában mitől lenne szégyen? Meg amúgy a férfiak jelentős részét legalább időszakosan érinti az, hogy nehézségei akadnak az ismerkedésben. Ehhez nem szükséges valami extrém nagy defekt, lehet simán csak gátlásos az illető, vagy olyan helyen él, dolgozik, ahol nem tud ismerkedni, nem feltétlenül jelent emberi minőségben semmit.

Meg alapból itt egy anonim oldalon mi alapján lehet ezt rámondani másra? A politikai nézetei alapján is? Ennyi erővel annyit ér, mint a "hazaáruló", azt meg a jobboldaliak mondják ok nélkül a baloldaliakra.



szept. 3. 17:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
18%
Mivel a nők boldog-boldogtalant szeretnek incelnek nevezni, ezért azt mondom, hogy de. Eléggé.
szept. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%

Én még inceleken kívül senkit nem hallottam, az incel kifejezés használatának mivoltán lamentálni.


Talán azért, mert aki nem veszi magára, az kb le se szarja, aki meg magára veszi, az valószínűleg az is.


Férfi vagyok egyébként, ha ez számít bármit is.

szept. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
Őszintén megmondom, hogy ezen az oldalon kívül soha, sehol nem hallottam még ezt a kifejezést. Sem más netes platformokon, sem a valóságban.
szept. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
89%

"eredetileg arra utal, hogy olyan férfi, aki társkeresésben sikertelen"

Még csak ez sem igaz, eredetileg egy nő találta ki a szót, és MINDENKIRE lehetett használni, akinek tarskeresesi problémái voltak. A csaj még csak nem is hetero, szóval eredetileg kifejezetten progresszív, inkluziv értelemben használta; bárki lehetett incel aki a szexuális beállítottsága, vagy etnikai hovatartozása, vagy bármilyen kisebbségi identitása miatt nem talált párt.


Aztán jöttek a férfiak, akik kisajátították a szót, és egy mélyen konzervatív ideológiát gyártottak mögé arról, hogy manapság az "átlag férfiak" el vannak taposva, a világ utálja őket, míg a nők az egekig vannak magasztalva, és mindenki csak a kisebbségekkel törődik. Arról is szól az ideológia hogy a modern világ rossz, és vissza kéne hozni a régi tradíciókat, amik kiváltságokat adtak a férfiaknak. Az incelség mostanában már messze nem jelent egyet a szimpla sikertelenséggel, hanem hinni/terjeszteni kell a mögöttes ideológiát is ahhoz, hogy incel legyél. Lehet valaki sikertelen, de nem incel.


Szóval abszolút jogos ha valaki politikai értelemben használja valakire a szót, mert incelnek lenni valamilyen szinten politikai állásfoglalás is.


De amúgy ez tényleg csak egy gyk-s dolog, sehol máshol nem szokás erről beszélni.

szept. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
58%
Nem.
szept. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%

"most már a politikában is sokszor mondják a jobboldaliakra"


Erről most hallok először.

szept. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
83%
Ezen az oldalon kívül sosem hallottam, olvastam még ezt a szót, itt viszont nagyon is elterjedtnek tűnik. Vagy csak pár ember szeret vele dobálózni.
szept. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
69%
Én azthittem az incelek azok a férfiak akik nem mernek kezdeményezni nőknél és emiatt inkább elhordják a nőket pénzéhes kurváknak akiket csak pénz érdekli meg hogy jóképű legyél és ilyen felszínes dolgok. Mert inkább ebben a tudatban élnek ahelyett mintsem, hogy megmerjék szólítani vagy megmerjék ismerni őket. Mindezt azért, mert félnek a csalódástól és tele vannak szégyenekkel és gátlásokkal. Inkább minden miatt a nő a hibás szerintük. És én azthittem egy pasi találta ki tiktokról
szept. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
79%

A való életben az incel nem megy társaságba, illetve alábbvaló mivolta miatt nem érvényesül,meg sem mer mukkanni, mert fél a következményektől.


Nyilván ezzel szemben az interneten mindent szabad alapon ők is meg tudnak szólalni.

szept. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
14%
csak itt a pöcegödörben használják a frusztrált feministák, való életben sose használta még senki a környezetembem, se közösségi médián xd
szept. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!