Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek hány százaléka él...

Az emberek hány százaléka él ilyen npc életet?

Figyelt kérdés

Arra az embertípusra gondolok, aki totál megy a tömeg után, semmi önálló gondolata nincs, azt se tudja mit miért csinál.


Az ilyesmi emberekre gondolok, akik úgy élnek, ahogy a társadalom elvárja.


Elmennek dolgozni, megházasodnak, gyereket, csinálnak, hitel vesznek fel házra, autót vesznek. . Stb.


Tehát ezek a mainstream követő emberek.

Ízlésüket is általában a tömeg határozza meg, tehát az aktuális divat szerint öltöznek, hordják a hajukat, olyan zenét hallgatnak, aki felkapott. . .



Tehát ilyen bugyuta tömeglények. . .


szept. 3. 14:30
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
67%
Ha a környezetemből indulok ki akkor 10-ből 8 ember ilyen, viszont nem merem kijelenteni, hogy ez tényleg igaz, szóval azt mondom, hogy 100 emberből 60 van ilyen szinten…
szept. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem 70-80%

Viszont ez így nem teljesen egyértelmű. Tegyük fel vállalkozó vagyok, vagyis nem jellemző rám a mókuskerék, de tiktokozok, hallgatom a felkapott zenéket is, stb... Ilyenkor mivan?

szept. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem a magyar társadalom nagy része ilyen. Pl. ritka az olyan ember, akinek egyedi stílusa van, inkább tömeggyártás jellemző. A lakosság nagy része elhízott, túlsúlyos, tehát ebben is hasonló a többség. Népszerűek a hitelek, a CSOK, a nem megfelelő pénzkezelési stratégia. (Persze sajnos manapság nem lesz saját lakásod, ha nem veszel fel hitelt, ez érthető, de ahhoz nem kell csok, csak egyszerű hitel.)

Rengeteg embernek igen alacsony az értelmi és érzelmi intelligenciája, pl. ebből is következik az, hogy sokan befolyásolhatóak, sokakat a félelem irányít.

Az is jellemző nagyon sok magyar emberre, hogy nem vállal felelősséget a saját életéért, a tetteiért.

szept. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
52%
Hát...te ne legyél ilyen! Ne dolgozz, ne házasodj meg, ne legyenek gyerekeid, ne vegyél fel hitelt, ne legyen autód stb... Hajrá, én szurkolok neked!
szept. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

#4


Magadra ismertél?

szept. 3. 14:44
 6/38 anonim ***** válasza:
73%
#4. Lehet, hogy egy szebb világban élnénk, ha sokan így döntenének.
szept. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

#2


Nyilván nem mindenben tömegkövető mindenki, de a lénye nagy részét ez határozza meg.


Pl találkoztam már olyannal is, akit a szülei nem támogattak, hogy vállalkozó legyen, mert szerintük az egyetlen út, ha beáll a sorba és, alkalmazottként dolgozik.

szept. 3. 14:47
 8/38 anonim ***** válasza:
69%

"Elmennek dolgozni, megházasodnak, gyereket, csinálnak, hitel vesznek fel házra, autót vesznek"


De ez miért baj? Nem értem.


Honnan tudod, hogy az emberek ezt azért csinálják, mert ezt várja el a társadalom, és nem azért, mert szimplán erre vàgynak?


Vagy szerinted mit kellene csinálnia az embereknek?


Dolgozni nyilván kell, ha meg akarnak élni. Házasodni azért szoktak, mert a többség előbb-utóbb szerelmes lesz, gyereket azért is vállalnak, mert az meg aapvető ösztön, örómforrás, pláne nőknek.


A többség azért csinálja ezt az általad "mainstreamnek" titulált életet, mert erre vàgynak, ezt szeretnék csinálni. Minek menjenek szembe a vágyaikkal, csakhogy mások legyenek, mint a többség?

szept. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
56%
Amúgy minek a rövidítése az npc?
szept. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
30%
#3: "de ahhoz nem kell csok, csak egyszerű hitel" - de hát a csok az sokkal előnyösebb, akkor miért ne azt vegyem fel?
szept. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!