Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 1000%-osan gáz dolog ilyesmit...

1000%-osan gáz dolog ilyesmit megosztani első találkozáskor ismeretlen emberekkel?

Figyelt kérdés

Szóval elmentünk egy lakásavató bulira barátnőmmel.


A lánynak a szülei vettek lakást. Én meg azt mondtam én is így voltam, 6 éve, amikor még 20 millió forinttal kevesebb értékben lehetett venni egy lakàst. Azóta összeszedtem annyit, hogy fel is újítottam, mert a lány is fel szeretné újítani, szóval igazából teljesen témába vágott a történet, ő nem is vette rossz néven.


Nyilván nem számítottam semmire, nem szeretnek szerényebb eletet élő emberek szembesülni ilyesmivel. Általában nem szoktam ezt se elmondani, se hirdetni se büszke nem vagyok erre, nem az én eredményem, ezt dobta a gép. Régen volt olyan barátom, aki konkrétan elfordult tőlem emiatt, mert túl irigy lett.


Itt csak egy annyi megjegyzést kaptam egy kb. 40 éves, szingli férfitől "hű, hát jó sok pénzt megspórolták ezzel".


Egy házas kisgyerekes anyuka meg megmutatta konkrétan milyenné alakították ki a házukat a férjével aki annyira ügyes ezermester természet, hogy mindent megcsinált a lakásban. A baràtnőmnek is fel lett újítva a lakása idén. Szóval voltunk páran, akinek van. Fel is ajánlottam a lánynak, jöjjön át majd hozzám, mert amúgy nálam még nem járt.


Szerintetek is jobb lenne ilyesmiről soha, senkinek nem beszélni első találkozáskor? Mert ez így elég ciki volt úgy vélem. Nem akartam felvágni, bár kicsit túl határozott voltam úgy vélem.



szept. 1. 16:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Pénzről, költekezésről nem beszélünk kb senkivel, főleg nem vadidegenekkel.
szept. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

1-es álszentnek nem kell lenni. 100-ból 90 ismerősöm kirakja hova megy nyaralni meg milyen esküvőket szerveznek és hol... azért sokaknak van mit a tejbe aprítani és kérdés nelkül a képedbe vágják. A körben én voltam a 3. Aki megosztotta hol lakik, hogyan meg miért.


Mindenkinek el kellett mondani hol lakik meg mit dolgozik. Hazudni nem akartam!

szept. 1. 17:10
 3/17 A kérdező kommentje:
Plusz a város isten háta mögötti részén találtuk ezt a lakást; ami egy tök biztonságos környék, csak 10-ből 9 ember nem költőzne ide a tavolságok miatt. :P
szept. 1. 17:12
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván nem számítottam semmire, nem szeretnek szerényebb eletet élő emberek szembesülni ilyesmivel"


Azt honnan tudtad, hogy a társaságban, akikkel állítólag életben először találkoztál, mindenki nálad "szerényebb" életet él?


"Mindenkinek el kellett mondani hol lakik meg mit dolgozik. Hazudni nem akartam!"


Na ezt ugyan hogy? Mi az, hogy "el kellett mondani"? Ilyen nincs, ha nem akarod, nem mondod el. Úgy hangzik ez az egész, mintha valami hülye szektába keveredtél volna.

szept. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Alapból nem villognék olyannal amiért nem én izzadtam vért csak a szüleim a seggem alá tették. Nálam és az összes ismerősömnél is ez akkora red flag, hogy hihetetlen.

Eljön megnézi a mi kis kecónkat és látod, hogy majd elröhögi magát mert hát csak ennyire futotta.. közben meg neki a kis ujját nem kellett megmozdítania azért amiért más 10-20 évet szenved.

Nálunk az ilyen ember nem fér meg.. és ez nem irigység se semmi ilyesmi, szimplán tudjuk, hogy ALAPBÓL milyen emberek az ilyenek. A kutya se kíváncsi ezekre az elkényeztetett kis pondrókra.

szept. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

4: kelleni nem kellett, kötelező jelleggel, de mindenki kérdés nélkül őszinte volt oszt' csá. Senkinek sincs takargatnivalója. És nem erre társaságra mondom... általánosságban az a tapasztalatom, ha x idő után őszintén szóba kerül, hogy nem albérletben lakom, mint akivel beszélek.... kellemetlen. Ezért nem szeretek erről beszélni, de itt őszinte voltam.


5-ös, én nem számítottam rá, hogy kapok egy lakást, racionális ötlet volt, mert drága az alberlet és jó befektetésnek tűnt a szüleimnek. És rengetegen szereznek köreimben hitellel, nem 10 hanem 5 év önerőkuporgatással lakást, és 28-30 évesen már saját lakasba szülnek, nem albiba, . Mindannyian egyetemisták voltunk 23-25 éves korunkig. Te nem támogatnád a gyereked így, ha lenne miből? Ha nekem lenne, akkor én is megtenném.


A mi köreinkben azt érzik kínosnak, ha 30 felé nincs stabil kapcsolatod, nem az anyagi helyzetet... de minden baràti kör más, ha ti mindenkit kapásból elítéltek, mert a családja támogatta, az a ti bajotok. Honnan tudod, hogy az anyagiakon kívül mivel küzd az, akinek van lakása? Tudod mennyire szerettem volna fiatal anya lenni? Nem találtam hozzá párt, az exem megcsalt... a mostani párommal meg 3-4 évig nem akarunk. Nem halok bele, de az exem után 1,5 évig terápiába jártam, mert nem érdemel ilyet senki...


Elkényeztetett kis pondrót mondjuk én is ismertem. De én ezen kívül mindenért keményen megküzdöttem, és ezekre igazán büszke vagyok. Mégis önbizalomhiányos vagyok, mert bizonyos dolgok így sem reális célok számomra. Meg másnak sem.

szept. 1. 17:59
 7/17 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, az elejétől fogva arról szól a fáma, hogy kínos volt ez a kör meg beszélgetés ismerkedés céljából és én sem ezzel kezdenék sehol, de ott így alakult...
szept. 1. 18:01
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
Látszik ez csak egy kamu ingerlő kérdés. Jelnetsük emberek.
szept. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Konkrétan az itt élő külföldi ismerőseimet kivéve nem is ismerek senkit, aki ne sajátban lakna. Nyilván nem huszonéves körökben mozgok. Nem értem, miért olyan nagy szám ez neked? Valószínűleg tényleg kamu kérdés.
szept. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem kamu kérdés. Miért lenne màr minden kamu? Én elhiszem, hogy sokak számára ez kellemetlen, hogy 10-20 év után lett csak saját lakása.


De ez csak egy lakás. Egy vidéki városban... 30 milliót ér kb. Jelenleg... nem egy 100 milliós 100 nm-es családi ház, vagy 200 milliós Pest mellett.


9-es nyilván nem huszonéves körökben mozogsz, ezt azért én is kikővetkeztettem abból, amit írtál, nagyon nem intelligens dolog beszólogatni valakinek "hogy hő, neked nincs olyan kacsalábon forgó házad, mint nekem..." .


Ez egy vegyes csapat volt dolgozó emberekből, 24-40 év között. A házigazda 29 én 28 vagyok és 22 évesen vettük szüleimmel a lakást, amikor egyértelművé tettem a szüleim számára, hogy itt akarok megöregedni, ebben a városban és azt mondták nem akarják az albérletem tovább fizetni így, inkább keressünk egy lakást X összegben, és onnantól tartsam el magam.


Ugyanúgy dolgoztam mesterképzés alatt mint sokan mások, tök büszke voltam magamra, csak en nem az albit fizettem hanem a lakás dolgait perkáltam, meg felretettem felújításra.


Már miért lenne kamu?


Középosztálybeli, vállalkozó, mérnök, orvos szülőkkel rendelkező barátaimnak mind vettek lakást a szülei. Mas kérdés, hogy ők úgy is házasodtak, hogy a párjuknak is tehetősebb helyzete van, így a következő céljuk a családi ház.


És legalább ugyanennyi ismerősöm van albiban. Egy egyetemvárosban ez nem egy akkora ritkaság ez, hogy kamu legyen...

szept. 1. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!