Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért a gazdag családból...

Miért a gazdag családból származó emberek osztják az észt a sikerről?

Figyelt kérdés

Úgy könnyű sikeresnek lenni hogy jómódú családból jön valaki és soha nem kellett semmiért igazán küzdeni, soha nem volt tétje valójában semminek.


Aki a nulláról indul annak egyrészt sokkal nehezebb, másrészt nem nagyon tud rizikózni mert ha nem jön akkor össze nincs családi háttér akihez forduljon.



aug. 29. 23:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy gazdag családban is vannak elvárások. Diplomák, nyelvtudás, kapcsolatépítés, legyél mindig a legjobb stb. Persze kérdés, mi neked a gazdag. A gazdagok is tesznek azért, hogy ne ússzon el a vagyon.
aug. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy olyan ember, akinek sok minden a hátsója alá volt téve, soha nem fogja igazán megérteni a nincstelenség problémáját. Nem érzékelik, hogy a másiknak mennyivel több akadályt kell leküzdenie, mennyivel több energiát kell abba invesztálnia, hogy esetleg ugyanoda eljusson, mint ő.

Nem mindegy, hogy a Mecseket kell megmászd, vagy a Kilimandzsárót.

Nem mindegy, hogy két luxusétel közül kell reggelit válassz, vagy az a tét, eszel-e aznap, vagy sem.

A siker kulcsa a kitartás, az akarat, a végsőkig küzdeni tudás, ha nagyon mélyről jössz, + a leleményesség.

Amikor diák voltam és arra sem volt pénzem, hogy egyek, olyan szakmát választottam, ami ingyenes, gyakorlat alatt hozzájuthatunk ételhez és szinte azonnal kapunk munkát. A jegyzeteket 8-as betűmérettel, sorközök nélkül kellett nyomtatnom, a 3. legjobb tanuló voltam, hogy suli mellett felvegyen egy munkahely. Gyaroklati idő és munkaidő között padokon aludtam, mert vidékről jártam. A cipőm orrát papírral tömtem ki, hogy ne follyon rajta be a hó.

Aztán egyszer egy kolléga összeismertetett egy barátjával, aki kiment külföldre a párjával. Fél év múlva szólt, hogy van munka.

Kimentem egy kis táskával, semmi nyelvtudással.

Gyárban dolgoztam, tanultam a nyelvet, aztán másik helyen több fizetésért, mindent félreraktam.

Sokszor fájt mindenem, véresek voltak az ujjaim, ahogy elvágták a termékek, de nem álltam le.

10 év alatt elértem egy jobb életszínvonalat. Most a többi régi szegény ismerősöm gyűlölködve irigyel, akikben nem volt annyi akarat, a született gazdagok pedig fintorogva lenéznek. Legutóbb egy ötcsillagos szállodában nyaraltam csinos, de nem méregdrága ruhában. Svédasztalos reggeli volt, velem szembe jött egy szemmel láthatóan felsőbb körökbe tartozó hölgy és fintorogva nézett, én pedig rávillantottam a legszélesebb mosolyomat. A pincér oldalról mindezt látta és mikor a nő elsétált, rám kacsintott.

Nem számít mások véleménye, én tudom, ki vagyok, honnan jöttem, hogy elértem mindent, amit a szerény lehetőségeimből és adottságaimból ki tudtam hozni. Ha el is veszítenék mindent, akkor is kitalálnék valamit és minden menne tovább.

aug. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%

Önigazolást keresnek, hogy ne vond kétségbe a sikereik okát.


Pedig nem mindegy honnan indulunk.

Lásd a legtöbb esetben egy orvos házaspárnak a gyerekei is sikeresek lesznek.

Ahol mindkét szülő tehetős családból jön, az hatalmas alap az ő gyerekeinek is majd.


Pl ők már diplomaosztóra lakást vesznek a gyereküknek.


Más meg 40 évesen is fizeti a diákhitelt.

aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
31%

3#

Vajon miért üldözték őket a kezdetektől fogva? Már az elejétől fogva kalmárkodtak, uzsoráztak, már 3000 éve tőkés gondolkodásmód jellemezte őket? Van valami a bibliájukban?

aug. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
81%

14# van egy olyan példabeszéd a Bibliában, ahol a gazdag úr a szolgáinak talentumot (akkori pénz) ad, hogy míg távol lesz, vigyázzanak rá. Az egyik egyet, a másik kettőt, a harmadik ötöt kap. Az első elássa, a második megduplázza, a harmadik is 10-et csinál az ötből. Amikor a gazda hazatér, az első szolgát leszidja, mert ugyan megőrizte a pénzt, de nem kamatoztatta.

Ez más értelmezésben azt jelenti, milyen tehetségeket, illetve lehetőségeket kaptunk az életben és azokkal mennyire tudtunk élni.

Például amikor az ismerősöm azt mondta, hogy van külföldön munka, mondhattam volna azt, hogy nem próbálom meg, mert hátha elveszítem azt a kis pénzt, amiből kimegyek. Viszont ott volt a lehetőség, hogy megpróbálom és megszerzem a dupláját.

A zsidók nagy része befektet saját magába, minél több dologba, így ha egy területen nem kap esélyt, még van 2-3-4 lehetősége. Ésszerűen mindenki olyat választ, amiben jó. Akinek a teste erős, a fizikuma, az azzal, aki számolni tud jól, az azzal érvényesül.

Ők nem fektetnek abba energiát, hogy másokat irigyelnek, az időt a saját maguk fejlesztésére fordítják. (Nem védem őket, csak megértettem, hogy gondolkodnak).

aug. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%

#13 Az orvos házaspárnak nem azért lesz sikeres a gyereke mert pénzesek a szülei. A pénzes család nem garancia semmire, sőt rengeteg példa van arra hogy a gazdag csemeték nemhogy nem viszik semmire, de még drogosok és/vagy alkoholisták, sokan pedig öngyilkosok is lesznek. Ha mindent a segged alá tolnak, nem tanulsz meg magadért erőfeszítést tenni és mindent csak elvársz. Semmi motivációd nem lesz. Extrán oda kell figyelni a gazdag szülőknek hogy ne zülljön le a gyerekük.


Amikor az orvos család csemetéi sikeresek lesznek, ott nem a pénz adódik át, hanem a hozzáállás! A neveltetés, a motiválás, a tanulás/tudás fontossága, az önmagára való igényesség, stb.

Igen, van olyan is hogy az alkesz szülős szegény családból tör ki a gyerek és viszi sokra, de az inkább ritka kivétel, nem szabály. Leginkább ugyanolyan alkesz - vagy más függőséggel élő, züllött lesz a gyerek is mire felnő.


Nálam sajnos a gazdagság "programja" nincs meg, csak a tisztes normális anyagiak meg egy pici plusz.


Bennem a világjárás, a felfedezés, a kíváncsiság az idegen kultúrák felé és az idegen nyelvek szeretete van meg, és gyerekeimbe is szinte automatikusan adódott ez át. A nagyobbik már 6 éves korára 4 nyelven kommunikált, itthon ez játékosan a mindennapok része volt mindig, sosem "tanulta" úgy hivatalosan - akkor még. Rajtuk látom hogy mennyit számít ez hogy otthon hogy állnak hozzá. Pl az egyik osztálytársa rengeteget kínlódik az itt kötelező francia idegen nyelvórával suliban, és a szüleivel amikor beszéltem, mesélték hogy megértik szegény gyereküket, mert "amúgy is annyira borzasztó az a francia nyelv". :) Mondanom sem kell, a mi kölykeink a legjobbak az osztályban nyelvórákon.


Szóval szerintem a legextrémebb eseteket leszámítva, vajmi keveset számít a pénz a gyerek jövőbeli sikerességében. A hozzáállás, a neveltetés, a szülőkkel való interakciók kb a fele a sikernek, a másik fele meg amit a gyerek maga, saját döntéséből beletesz.

aug. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
69%

#14: És úgy mégis ki nem???? Már a sumérok, ókori egyiptomiak is kamatra adtak kölcsön, sőt az ókori görögökre volt jellemző az adósrabszolgaság, és az uzsoráskodás egyáltalán nem volt törvénybe ütköző. Igazából a rómaiak vezették be a túlzott kamatok elleni szabályozást, ill. építették ki a bankok elődjeit. A zsidók csak annyit csináltak hogy egymásnak nem számíthattak fel kamatot, csak nem-zsidóknak. Ezzel meg mi a baj? A saját népüket segítik. Mitől másabb ez mint a babaváró hitel vagy más, csak magyaroknak járó előnyök?


Kalmárkodás? Mégis ki az aki ezt nem teszi? Főleg manapság! Rákeresek egy termékre a neten, és tökéletesen ugyanazt a kínai fost az egyik netes bolt konkrétan 10x annyiért adja mint a másik. Nem hiszem hogy zsidó lenne :D


Mintha minden nem-zsidó nép valami szent lenne aki nem számít fel kamatot és beszerzési áron adná tovább az árukat... Ne nevettess...


Az üldözöttségnek kizárólag vallási oka volt, legalábbis úgy indult, utána meg könnyű volt általános bűnbakoknak kikiáltani, legyen szó sáskajárásról vagy bármi más, általában személyes bénázásról vagy balsorsról.

aug. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, BAZ megyében éppen a cigány kisebbséget karolják fel, tömik beléjük a pénzt. Lassan már te szolgálod ki őket, hogy ugyan adózzak-e még többet vagy lassan csak elkezdesz dolgozni.. nem mondanám magam jómódúnak, dolgozni dolgozom , de egyre inkább úgy gondolom hogy külföldön jobban lehet érvényesülni.
szept. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!