Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kell csinálni egy olyan...

Mit kell csinálni egy olyan pesszimista emberrel aki szerint csúnya, és sohasem nem lesz barátnője? Mindig elmondja a panaszát!

Figyelt kérdés
aug. 25. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, hogy ilyen hozzáállással tényleg nem lesz, és hogy minden csak rajtam múlik. Nem egy példa van, hogy csúnya pasinak lett egy szép nője. És ők nem úgy álltak a dologhoz,ahogy ő áll.
aug. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rajta*
aug. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Mikor legközelebb előadja ezt a sose lesz barátnőm szöveget,nézz a szemébe és mond azt:-"A megérzésed nem csal."
aug. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szolovjov ***** válasza:
54%
Lesz neki, csak az is úgy fog kinézni, mint Darth Vader sisakban.
aug. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez én vagyok. Honnan ismersz? Ki vagy?
aug. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%

Adott egy ember, aki elégedetlen a helyzetével, de nem tesz semmit, csak panaszkodik. Két irány közül lehet választani: megpróbálsz neki segíteni, vagy leállítod.


A leállítással az a gond, hogy szembeállít a saját lelkiismereteddel: ő segítséget kér, te meg lerúgod magadról. Nem akarunk ilyen emberek lenni, segíteni akarunk.


És aztán jól megégetjük magunkat, mert aki változtatni szeretne, az tanácsot és visszajelzést kér. Panaszkodni az szokott, aki nem akar változtatni, csak visszaigazolás, meg egy kis figyelmet szeretne. Azt szívesen veszi, ha megoldod helyette, de amint az ő felelősségét feszegeted, konfliktusba kerültök.


Akkor marad a kegyetlenség? Igen is meg nem is. Aki panaszkodik a könnyebbik utat keresi, és szerintem azért kell kegyetlennek lenni, hogy minél előbb megértse, hogy ezt a megúszós utat nálad nem fogja megtalálni. Ettől még lehet segíteni neki, ha akar változtatni.


Én általában meg szoktam kérdezni, hogy mit szeretne tőlem? Ettől sokan már kibillennek egy picit, mert ha őszinte akar lenni, akkor azt kellene mondania, hogy "azt szeretném, hogy hallgass meg és mondd, hogy igazam van". A korrektebbek ilyenkor hirtelen rádöbbennek magukra, és stílust váltanak. Van, aki nyomja tovább ilyenkor is, ilyenkor újra fel szoktam tenni a kérdést, hogy értem, elmondta, hogy rossz neki, de miért mondja ezt el nekem, mit szeretne?


Ha nem sikerült átállítani valamilyen konstruktív irányra, akkor leállítom. Ilyenkor el szoktam mondani neki, hogy én úgy látom, hogy ezzel és ezzel van problémája, ha ehhez tanácsot, támogatást vár, akkor szívesen állok rendelkezésére, de a meddő panaszkodástól kíméljen meg.

aug. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ignorálni, mert kva fárasztó az ilyen ember.


Elmondja egyszer oké, de mikor állandóan ezen pörög, az kész. Nem kell rá odafigyelni és ott is hagyhatod - megsértődik majd, de nem baj.

aug. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!