Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyire megvetik az...

Tényleg ennyire megvetik az előnytelen külsejű embereket?

Figyelt kérdés

Tegnap a Facebook elém dobott egy cikket, miszerint a nők boldogabbak ronda pasi mellett, mert az meghálálja a szeretetet stb. Hülyeség cikk, mert szerintem nem ezen múlik, hülye általánosítás ez is. DE! Ami elborzasztott, az a komment szekció. Tulajdonképpen minden nő arról írt, hogy tapasztalatuk szerint a ronda férfiak gonoszak, aljasok, komplexusosok, irigyek stb. A szépek meg jók, angyalok...

Elképesztő!

Az a baj, hogy sajnos élőben is tapasztaltam már ezt az előítéletet, de azért nem gondoltam volna, hogy ez ennyire általános, mondhatni közvélekedés...

Engem pl a munkahelyen mondtak el minden szarnak, azok akik egy mondatot nem beszéltek velem! Utána persze jött a csodálkozás, hogy tök normális vagyok. De előtte voltam én erőszakos, nyomorék meg még Hitler is...

Holott inkább pont az a baj velem, hogy túlontúl is lágyszívű vagyok. Csak hát nyúlszájjal és nyomott orral születtem. És ezért én vagyok a gonosz, a rossz, nem ám azok, akik teljesen ismeretlenül mindenféle rosszindulatú pletykákat terjesztenek egy ártatlan emberről....



jún. 19. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Sajnos nem eléggé.
jún. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Az irreleváns, hogy mit tapasztalsz a környezetedben. Minden ilyen csak általánosítás. A külsőd nagyon nem tükrözi azt, hogy belül rohadsz-e vagy sem.


Ha annyira általánosítani akarsz, inkább az mondható el, hogy az aki szereti előadni, hogy ő mennyire rendes meg jólelkű és mégsem kell a nőknek, de a bökkenő általában az, hogy egyáltalán nem rendes, hanem rosszindulatú. De ez nyilván nem mindenkire igaz. Bár szerintem aki tényleg rendes és nincs benne túl sok rosszindulat az nem akarja bizonygatni és nem ilyen érvekkel akarja a másikat abba a tévhitbe kergetni, hogy őt kedvelni kellene és vele kellene lenni.. De lehet tévedek..

jún. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

A legtöbb ember külső alapján ítél.

Fordítva is igaz: egy jó nőre minden férfi mosolyog, mindenki kedves vele.

Aztán kiderül, hogy a legtöbb jó nő alapból azt képzeli, hogy neki mindent lehet és bárkivel bárhogy beszélhet. A csúnya, elhízott nők meg tudják, hogy nem körülöttük forog a világ, kedvesek a környezetükkel, kivárják a sorukat, nem bunkóznak a boltossal, a buszvezetővel, az ügyfélszolgálatossal.

Ez nyilván általánosítás, mert mindkettőre van ellenpélda, de elég sokszor igaznak bizonyul.

jún. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
meg hát..
jún. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenki kivétel nélkül "elítéli" a másikat megjelenés alapján, még akkor is ha csak tudat alatt. De az nem univerzális hogy mi alapján és hogyan, általában. Ez nem csak csúnya/szép emberekre igaz és nem csak ez alapján. Nagyon szeretjük leegyszerüsíteni a dolgokat saját magunknak, és akarva-akaratlanul is beskatulyázunk és bekategorizálunk emberek vagy sztereotipiák, vagy előzetes tapasztalatok alapján, mert könnyebb így megérteni őket. Példának okáért engem a megjelenésem és viselkedésem alapján mindenki egy csendes, szende, jószívű, de enyhén butuska lánynak gondol. Ezt többször megkaptam már nyíltan is. Nem illek bele ebbe egyébként, de mivel a megjelenésem hasonlít egy népszerü sztereotipiához ezért mindenki automatikusan ide rak.

Ha a nagy egészet nézzük akkor ugyanígy van ez a szép-csúnya emberekkel is, máshogy kezelik őket, még ha nem feltétlen szándékosan is. Bár az eltérő hogy ki hogyan. Én például mindig elővigyázatosabb és előítéletesebb leszek a harsány személyiségű, jól kinéző emberekkel. Szimplán ilyenek az előzetes tapasztalataim velük. Rosszabbul kinéző vagy átlagos emberek mellett viszont jobban elengedem magam, és a bizalmat is van hogy megelőlegezem. Sok ember van ezzel úgy mint én, bár találkoztam ellenpéldára mindkét esetben. Példának okáért egyszer utasítottam el valakit aki addig görcsösen bizonygatta hogy ő egy mennyire jó, érzékeny és rendes srác. Elutasítás után már egy utolsó útszéli ribi lettem. Vannak emberek akik nem azért bunkó parasztok mert hogy jó emberek lennének, szimplán csak nem volt lehetőségük így viselkedni.

Amúgy nem kell ezzel különösebbképp foglalkozni, aki tényleg fontos és számít az idővel meg fog ismerni, és nem sztereotipiák vagy egyebek alapján itél. A többiért meg nem kár.

jún. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában igen.
jún. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!