Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem úgy, hogy szeretné...

Miért érzem úgy, hogy szeretnék megbüntetni másokat?

Figyelt kérdés
Naponta látok nagyon szar embereket főleg az interneten, de még élőben is. És ilyenkor folyamatosan úgy érzem, hogy nem is értem, minek léteznek. Utálom őket, erkölcsileg rossz embernek tartom őket, de úgy igazából semmit se tudok velük tenni, és ez azért valamennyire idegesít. Jó, nem töltöm a napom nagy részét ezzel persze, de azért viszonylag gyakran eszembe jut. Nem tudom, hogy kéne elfogadnom, hogy sz•r emberek mindig is léteztek és létezni fognak, és megbüntetni nem tudom őket. Lehet az élet elbánik velük, de nem tudok őszintén hinni ebben.

aug. 18. 22:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
Mert önbíráskodó sérült ember vagy.
aug. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
Túl sokszor làttad a taxisofőrt de niroval,te amúgy faca csávó vagy,nincs hibád,vagy neked is járna azért,minimum a koki?
aug. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

Szabadon árthatnak mások ahogy akarnak. En is vettem észre.

A mobbingolók vagy egy trágya szomszéd meg a stb.

És mindig ők jönnek ki jobban.


Ezeknek áll a világ.


Én is örüpnék ha inkább őket érné baj de valahogy pont felviszi az isten is a dolgukat csak.

aug. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudsz mit tenni, el kell fogadnod. A világot nem tudod megváltoztatni, de te meg tudsz változni...

Tény, sok söpredék, alja ember él, akinek a létezésének nem igazán van szemmel látható ésszel felfogható értelme.

Annyit tehetsz, hogy te nem leszel olyan ember, és akkor a világ máris jobb hely lett egy kicsit.

aug. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Seila ***** válasza:
63%
Lehet éppen te rólad is ilyet gondolnak a környezetedben élők, csak nem vázolják fel neked.
aug. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
Érthető, helyre akarod állítani az ideális világ jó rendjét. Mindaddig, amíg nem követsz el senki ellen semmit, ez a képzeletbeli igény teljesen rendben van.
aug. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
14%

Lehet hogy nem leszek túl népszerü a válaszommal, de szerintem ez nem feltétlen takar egy egészséges gondolkodásmódot.

Természetesen én is, és mindenki más is találkozik a saját életében hasonló emberekkel, akik tényleg az alja népet erősítik. Fejben vagy szavakban neheztelhetünk rájuk, vagy épp véleményünk is lehet róla, de nem kattogunk rajta napjában többször. Ha hasonlóval találkozok akkor túllépek rajta elég hamar, és pár óra múlva már teljesen el fogom felejteni a dolgot. Olyan pedig nem jut eszembe egyáltalán hogy megbüntessem őket. Én se vagyok szent nyílván, de elég erős a morális iránytűm, amihez tartom is magam. Ha más emberek nem így tesznek az hidegen hagy, az ő életük és döntésük. Nem fordítok rájuk energiát különösebbképp, ahogy azt sem gondolom hogy meg kéne őket büntetnem.

aug. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%
De, ugye nem fogsz egy IFA-val a tömegbe hajtani a karácsonyi vásárkor?
aug. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#8 Annyira bátor nem vagyok :D
aug. 19. 14:55
 10/18 anonim ***** válasza:
46%
IFA-val? Építi a Komatsu-t a garázsban nyugi.
aug. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!