Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért számít zsugoriságnak a...

Miért számít zsugoriságnak a pénzügyi racionalitás?

Figyelt kérdés

Nem akarok most minden élethelyzetre kitérni, mindenkinek mást jelent a boldogság és a kiteljesedés, az abszolút szuper élet.


Véleményem szerint az embereknek fejenként a legalapabb alap 1 millió euró körüli összeg. Nem él nagy lábon tőle, de ez már egy olyan összeg, ami megfelelően befektetve önmagában képes biztosítani egy olyan alapot, hogy


- lakhatási költségek a Föld mondjuk 70-80%-án. San Francisco, Dubaj és hasonlók kilőve persze.

- Közlekedés, ami legtöbbször lehet tömeg, néha 1-1 taxi belefér, vagy ha valakinek az a mániája, akkor kocsi, nem a legújabb, de nem is a legrosszabb, ami szétesik alatta és annak minden járulékos költsége. Nem csak a benzin.

- Táplálkozás, ami nem korlátozódik rizsre meg májkrémre meg zsemlére, az is akciósan.


És nem csak kiragadott időszakokban, mikor éppen jól teljesít a piac, vagy úgy, hogy a tőkéd mellette ne őrizze meg a reálértékét.


Az meg, hogy az emberek hány százalékának nem járható út ez és mennyire messze van ettől pont irreleváns ebből a szempontból, inkább az emberiségre, emberi társadalmakra nézve szégyen.


Attól, hogy voltak idők, mikor az emberek 90%-a az utcára dobta az ablakból a szart, meg nem fürdött, még nem ez volt a normális. Vagy mikor a társadalom pár százaléka volt írástudó.



aug. 15. 11:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak én nem értem, mi a kérdés?

1 millió euró? Abból szerintem az összes következő generációmnak megteremteném a szuper életet. És ha nem átlagos alkalmazottként gondolkodsz, akkor tudod, hogy nem csak FOGY a pénz, hanem a pénzből lehet még több pénzt csinálni, és új dolgokat tanulni, innoválni.

aug. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"embereknek fejenként a legalapabb alap 1 millió euró körüli összeg"


Te mit szívsz? Véletlenül nem havi 1 millió forintra gondoltál?

aug. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A leírásnak gyakorlatilag semmi köze az eredeti kérdéshez.
aug. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

#1 nem csak te nem érted 😀


Mondjuk a mire költenél 1m €-t című felsorolásban lehetne a listán az is, hogy képzésre járni (fogalmazás, matek - ha már a suliban kimaradt). Hónapra lebontva is sok (majdnem 33m huf 😀).

aug. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, a legalapabb alap, hogy megtanulsz helyesen és értelmesen írni a saját anyanyelveden.


Az, hogy kinek mekkorák az igényei, azaz egyéntől függ.

aug. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kétszer is elolvastam, de még mindig nem értem hogyan kapcsolódik ez az írás a zsugorisághoz, vagy a pénzügyi racionalitáshoz. Azt se értem mi a konkrét kérdés.
aug. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy euró helyett forintot akart írni? Mert akkor még van is benne valami.

1 millió euróval viszont egyszerűen gyerekes ez a gondolatmenet.

aug. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

1 millió euró NETTÓ VAGYON. Jelenleg legyen 400 millió Ft, annak a 2-3%-nyi hozama 8-10 millió körül van, tehát havi mondjuk 7-800 nettó.


Azaz biztosít egy kényelmes életet, ahol nem élsz luxus szinten, de nem is kell olyan hatalmas kompromisszumokat kötnöd és még országhoz sem vagy annyira kötve. Élhetsz a világ számos pontján és lehet jönni azzal, hogy a 3. világban jóval olcsóbb az élet, ott ami ezen megmarad az elmegy repülőjegyre meg speciális mobilnetre, akár műholdasra, hogy azért a külvilággal tartsd a kapcsolatot, mert nem minden csak ami a turistamagazinokban van, pláne ilyen helyeken.

aug. 15. 12:10
 9/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, neked van ennyid?
aug. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nincs. Ezért vagyok számítok zsugorinak, mert az a célom, hogy egyszer legyen.
aug. 15. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!