Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akad itt olyan aki nárcisztiku...

Akad itt olyan aki nárcisztikus és ezt tudja is magáról?

Figyelt kérdés
Sajnos 80%-ban igazak rám azok a tulajdonságok amelyek egy nárcisztikus emberre jellemzőek. Nagyon szeretnék ezen változtatni, de hosszú távon nem megy. Van-e köztetek esetleg olyan, aki beismerte magának, hogy az, és sikerült pozitív irányba változtatni a jellemén/érzésein? Értelmes válaszokat várok, köszönöm.

aug. 14. 00:30
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Keress ilyen közösségeket, a Gyakori nem az
aug. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

Akad. Még ki is töltöttem neked egy tesztet, 96-ból 87 pontot értem el.

Én régóta tudom, hogy egoista, nagyképű vagyok, bár ezt csak azok tudják rólam és fogadnak el ilyennek, akik közel álnak hozzám. Nem dicsekszem folyton, de nagyra tartom magam, és ezzel szerintem semmi gond sincs, szimplán van önbizalmam. Viszont kedves, empatikus és segítőkész vagyok, a nárcizmusnak is vannak változatai. Neked miben nyilvánul meg a nárcizmusod?

aug. 14. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
Jelen. Bár ez a nárcisztikus egy divat szó lett, 2-3 évvel ezelőtt még szinte senki nem használta mint jelzőt, vagy egyáltalán nem is ismerték. Sokkal inkább a bunkó, beképzelt, toxikus szavakkal illették a nárcikat. Az utóbbi időben sokat olvastam erről a személyiség zavarról, és én is csak egy részében látom magamat, szóval nem gondolnám, hogy teljesen az vagyok, de azért próbálok javítani a dolgon. Viszont a helyzet az, hogy aki manapság már egy hangosabb szót megenged magának egy párkapcsolatban, vagy netán meg kell indokolni egy döntését a másik félnek, már egyből rá van aggatva ez a kifejezés, ez pedig nem ritka. Szerintem nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy az emberek több mint felénél fennáll ez a dolog, még ha csak részben is. Én például nehezen tudom türtőztetni magam akkor, ha a közösségi oldalakon meglátok egy posztot, vagy akár itt gyakorin egy kérdést, ami tele van helyesírási hibával, és néha kommentelek is, hogy te atyaúristen, hogy lehet ilyen buta valaki... Egyszerűen mert úgy gondolom, hogy az alapvető intelligencia része a helyesírás, és ha valaki tanácsot kér, vagy posztol valamit, akkor vegye a fáradtságot, hogy normálisan és értelmezhetően írja ki, hogy mit szeretne. És ilyenkor ha én ezt úgymond megszólom, akkor egyből én vagyok a bunkó paraszt, hogy hát nem az a lényeg, meg hogy mit kötekedek. Ebben fejlődtem, már sokkal ritkábban szólok hozzá az ilyen kérdésekhez vagy posztokhoz, mert tudom, hogy úgysem győzhetek, mert az idióták bevédik egymást, és sokkal többen vannak, mint az intelligensek. Szóval igen, én például ezért vagyok bunkó, mert szólni merek ilyenekért, és emiatt már megkaptam a nárcisztikus jelzőt.
aug. 14. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

2-es, te nem vagy nárcisztikus. Nem bulvármagazinokból kell öndiagnosztizálni. Az önbecsülés nem nárcizmus.

3-as: Attól, hogy valaki ezt rádordította, te megnárcultál? Amit leírtál, annak köze nincs a nárcizmushoz! Nárcisztikus vonásai sok embernek vannak, annak is, aki téged megbélyegzett, de a nárcisztikus személyiségzavar csak minimális %-ban jelenik meg.

Kérdező, nincs ilyen, aki nárcisztikus, az ezt nem tudja. Te sem vagy az! Miből aggattad ezt magadra? A nárcisztikust nem lehet elviselni. Téged nem viselnek el?

aug. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Nincs ilyen. Megmosolyogtató a kérdés.

Rengetegen összekeverik a nárcisztikus személyiségzavart a nárcisztikus személyiségjegyekkel.

A grandiózus nem lát rá magára.

Biztos, hogy nem vagy az.

Nem véletlen, hogy nagyon statisztika sincs róluk, csak az áldozataikból tudunk következtetni a magas számukra.

aug. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk google alapján én diagnosztizáltam magam majdnem az összes mentális betegséggel. Emiatt én nem adnák arra hogy a neten olvasott tulajdonságokból mennyi igaz.

Ha tényleg úgy érzed, akkor keress fel egy szakembert és majd diagnosztizál.

aug. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
Erdekesek ezek a pontozasok itt gyakorin. Mindazonaltal en is #4-nek adok igazat, de mas kerdesnel meg en lettem lepontozva, mert leirtam, hogy nem gyogyszertol lesz valaki narcisztikus. Erre belem allt a felorult, hogy o laikuskent is diagnosztizalhat narcizmust, mert tanult errol a neten, es o lett felpontozva. Szerintem o pont narc. 😆
aug. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!