Akik itt a gyakoris kommentekben olyan szavakat használnak, mint pl. albi, főni, jogi, azok a valóságban is így beszélnek?
Főzi=főzelék, jogi=joghurt, fagyó=fagyasztó, albi=albérlet, főni=főnök, progi=program stb.
Egész komolynak tűnő válaszokban egy pillanat alatt le tudja lombozni az embert egy ilyen hirtelen jött becéző szó, mintha valami gyermekkorban megragadt, felnőni nem akaró ember lenne az illető.
Ti éreztek különbséget, hogy például egyes szavaknál elfogadottabb ez a becézés (Megyek a Mekibe. Mi volt a suliban?), míg másoknál gyerekesnek hangzik (együtt progizunk, megmelegítem a főzimet)? Melyik az, amit ti gáznak tartatok, és miket használtok?
Engem ezekkel a világból ki lehet kergetni.
Höri - mert olyan hosszú és megterhelő kimondani hogy "hörcsög", b+?
Én ismerek olyat aki *X évesen is infantilis.
Engem a "kari" szóval. (Karácsony)
Engem jobban idegesít a tesózás
a bro, a tesa, testvérem, fiam
Mi bajuk van?
Vannak, akik tényleg így kommunikálhatnak szóban is, de olyanok is, akik csak menőzésból írnak így, vagy csak rövidíteni akarnak, vagy nekik így kényelmes (?).
Vannak olyan rövidítések, amik szépen beépültek a mindennapi használtba és teljesen elfogadottak, vagy legalábbis nagyon elterjedtek. Ilyen a Meki, fagyó, suli, vacsi, legalábbis felénk. Ezeket szoktam is használni. Amiket sokat hallok, de nem használok az a főni, "ne hari", "csak a szoki", puszcsi, albi, a középső három ráadásul olyan, ami számomra kifejezetten borzasztó. Főleg, hogy van egy olyan lassan nyugdíjas rokonom, akinek a "puszcsi" lett az új kedvenc szava, annyira mesterkélt dolog, és rettenet fura tőle ezt hallani/olvasni.
Az rosszabb amikor valaki angol szavakat használ
Slay
Crush
Stb
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!