Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Olyan emberekkel hol tudok...

Olyan emberekkel hol tudok találkozni, akikkel megbeszélhetem az olvasmányélményeimet, vagy nálam nagyobb hozzáértője az irodalomnak?

Figyelt kérdés
Mondjuk magyartanár. Erős hiányom van ilyen emberekből, fb-os könyvklubokban benne vagyok, találkozókon is voltam már, de kevésbé merev, formális kapcsolatra lenne igényem.
aug. 12. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán könyvtárban?
aug. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sokan járnak oda, én is. De nem lehet (nem fogok) csak úgy leszólítani civil olvasókat vagy könyvtárosokat, hogy "legyen szíves, itt ezt hogy értette az író...?" Nem vagyok valami spontán, lehet, hogy te se. Ezt nem gondolhatod komolyan, hogy egy vadidegennel így beszélgetnék? Ehhez először valami baráti kapcsolatot kellene kialakítani valakivel, akikkel aztán lesznek témáink, pl közös olvasmányélmények. Így érzem életszerűnek.
aug. 12. 15:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha bemész a könyvtárba, köszönj annak akiket gyakran szoktál ott látni, aztán hátha kialakul egy beszélgetés.

És amúgy miért ne lehetne egy vadidegennel beszélgetni?

aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg menj el egy-egy felolvasó estre vagy ahol dedikáltatni lehet könyveket és ott érdeklődj személyektől. Vagy a településed kultúrházában, önkorijánál, hogy van-e egyáltalán ilyen társaság ott.
aug. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem jól fogalmaztam, vagy nem lehetett jól érteni. Olyan barátokat vagy szerelmet szeretnék, akikkel lehet könyvekről beszélgetni. Vannak olyan emberek körülöttem, akikkel szoktam beszélgetni...más témákról. De senki nem olvas az ismerőseim közül, vagy nem olyanokat, mint én. Semmi különös műfaj, amit olvasok, huszadik századi magyarok vagy századelős magyarok, Nyugatosok, mostaniak közül Vámos Miklós...
aug. 12. 20:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!