Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beengednetek a lakásba így...

Beengednetek a lakásba így valakit?

Figyelt kérdés

1996 és 2005 között a nagyszüleimmel laktam egy lakásban. Mikor ők meghaltak, el lett adva. Mindig is azt tekintettem otthonomnak, a lakást, a környéket. Nagyon sokszor álmodok is ott. 3 és 12 éves korom között laktam ott.

Most egész máshol élek, azóta párszor már fordultam meg arra, buszról, autóbol láttam, de néha ramjon, hogy odamegyek, becsongetek, elmondom ki vagyok, de aztán ennyi. Szerencsrtlen mit kezdjen velem, vadidegen vagyok, lassan 20 éve nem ott lakok. Tudom a nevét annak, aki megvette, de az sem biztos, hogy ő lakik ott. De annyira szívesen bemennek, közben meg tudom, hogy baromi rossz lenne, hogy semmi sem olyan, mint a nagyszüleimnél volt.



aug. 9. 20:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
76%
Én sem engednék be idegent ilyen szöveggel. Harmincas vagy már, dolgozd föl. Mindenkinek vannak ilyen emlékei.
aug. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Eszem ágában nem lenne beengedni egy idegent a saját lakásomba.
aug. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem annyi előnyöm van, hogy ismerem a családot, akik előttem itt laktak, most is itt laknak az utcában. Én 20 éve lakom itt, ők is 20 évig laktak itt, 40 évvel ezelőtt meg az egyik haverom nagyszüleié volt a ház. Így ha egy idegen beállítana, hogy "én régen itt laktam engedj már be", akkor tudnám, hogy ő nem itt lakott, nem engedem be.

Egyébként nekem is vannak ilyen gondolataim. 2016-ban halt meg a nagymamám, az ő házában töltöttem a fél gyerekkoromat. 2018-ban adta el apám a házát. Én nem vettem részt az eladási folyamatban, névről ismerem a házaspárt, aki megvette, de személyesen sosem találkoztam velük. Ők is a 6 év alatt felújították, belakták, az már az ő otthonuk, azóta családot alapítottak, stb. Apám ismeri a kőművesüket, aki a felújításban segített, van egy képem, hogy jelenleg hogyan nézhet ki belülről a ház, de tudom hogy vadidegenként hiába megyek oda nem szívesen engednek be. Egyetlen bizonyítékom lenne a szomszédok megerősítése, hiszen mivel részben ott nőttem fel az ottani szomszédok ismernek engem, de nem állítok oda, hogy "Etelka néni tudja igazolni, hogy az én nagymamám lakott itt régen". Meg nem is a nagymamám házába térek vissza, annak már csak a szerkezete azonos.

Szóval nem, én sem engedek be így ilyen szöveggel idegeneket és másoktól sem várom el, hogy megtegyék.

szept. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!