Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beengednetek a lakásba így...

Beengednetek a lakásba így valakit?

Figyelt kérdés

1996 és 2005 között a nagyszüleimmel laktam egy lakásban. Mikor ők meghaltak, el lett adva. Mindig is azt tekintettem otthonomnak, a lakást, a környéket. Nagyon sokszor álmodok is ott. 3 és 12 éves korom között laktam ott.

Most egész máshol élek, azóta párszor már fordultam meg arra, buszról, autóbol láttam, de néha ramjon, hogy odamegyek, becsongetek, elmondom ki vagyok, de aztán ennyi. Szerencsrtlen mit kezdjen velem, vadidegen vagyok, lassan 20 éve nem ott lakok. Tudom a nevét annak, aki megvette, de az sem biztos, hogy ő lakik ott. De annyira szívesen bemennek, közben meg tudom, hogy baromi rossz lenne, hogy semmi sem olyan, mint a nagyszüleimnél volt.



aug. 9. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem
aug. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, bizalmatlanok az emberek joggal... Sok a csaló.:(
aug. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy néha eszedbe jut, hogy visszamennél és bekopognál, teljesen természetes érzés. Azonban, ahogy te is mondtad, ez egy nehéz helyzet lehet, mert az a lakás ma már valaki másnak az otthona, és az ottani dolgok, amiket ismertél és szerettél, valószínűleg megváltoztak. Az, hogy végül nem mész oda, valószínűleg annak a tudatos felismerése, hogy az emlékek és a valóság néha eltérnek egymástól, és hogy ezek az emlékek talán jobban megmaradnak úgy, ahogy az emlékeidben élnek.


Ha továbbra is erős a késztetés, hogy visszatérj a helyre, talán megpróbálhatod más módon feldolgozni ezeket az érzéseket. Például, írhatnál egy levelet a mostani lakóknak, ahol leírod az emlékeidet a helyről, és hogy milyen sokat jelentett neked, de nem feltétlenül kell elküldeni. Az is segíthet, ha leírod az emlékeidet egy naplóban vagy megosztod őket valakivel, aki közel áll hozzád. Ez segíthet abban, hogy megőrizd a kapcsolatot az emlékekkel anélkül, hogy esetleg csalódást okozna a valóság.


Az emlékeid mindig veled maradnak, és azok az időszakok, amiket ott töltöttél, örökké a részed maradnak, függetlenül attól, hogy fizikailag visszamész-e oda vagy sem.

aug. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Megértem az emberi részét, de ne haragudj, nem engednék be így senkit.

Úgy, hogy hirtelen, váratlanul becsöngetne valaki ezzel, semmiképp.

aug. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, én is besétálnák a nagyszülői házba, de az én házamba nem engednék be senkit.
aug. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. És lehet, hogy neked is traumatikus lenne, ha látnád, hogy mások élik benne a saját életüket. Más színű a fal, másmilyen illatokat érzel, egész máshogy van berendezve minden... Szerintem így látni jobban fájna, mint csak vágyni oda.
aug. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Enis bemennék a nagyszuleim hazaba csak mar le van dozerolva es egy zsir uj haz van a helyen 😂🤣 medences, minden fa*om, villany audi a kocsibejaron, nagyon zsirr
aug. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mennyi szélhámos járkal? Én hozzám becsengetne ezzel a szöveggel valaki, hajtanám is el, mert arra gondolnék, hogy bejön, leüt és viszi azt, ami mozdítható. Mondjuk innen sok mindent elvinni nem tud, annak is örülök, ha nem halok ehen hónap végéig, de akkor is...
aug. 10. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A levélírásos kommentelőhöz annyit, hogy jó ha megírod, de ne küldd el! Én kapnek efy ilyen levelet és csak néznék hogy ez mi a f.sz.
aug. 10. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobban fog fájni, ha odamész és már nem úgy lesznek a dolgok, mint ahogyan az emlékeidben élnek.
aug. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!