Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem írtok ékezetet,...

Miért nem írtok ékezetet, írásjeleket?

Figyelt kérdés

A kérdésem leginkább arra irányul, hogy pl. közösségi médiában az emberek alig írnak ékezettel.


Legtöbb esetben ezt lányoknál látom (tisztelet a kivételnek). Mikor instára kiraknak egy sztorit, vagy posztolnak egy képet, de még fb-n is. Odaírnak 1-1 pár szavas mondatot, rögtön kisbetűvel, írásjelek és ékezetek nélkül. Pedig ha már valaki képeket posztolgat, akkor nem foghatja rá, hogy nincs ideje és így gyorsabb.


Persze vannak olyan szituációk, pl. chatelés közben, mikor nem írok ékezetet, de abban az esetben gyorsabban pörög a kommunikáció, illetve a másik fél is így tesz.


Viszont az emberek (de leginkább lányoknál vettem észre) már az első üzenetváltásnál, még ha nem is ismer és nem tudja hogy állsz vele, akkor is ékezet nélkül ír. Akár egy tinderen is (amit tudom, nem kell komolyan venni) leírja hosszú sorokban milyen igényei vannak, te milyen legyél, de egy vesszőt, pontot, ékezetet, nagybetűt sem képes leírni.


A másik pedig, mikor egyből kommentekben nekiállnak okoskodni akárhol, de ott is ez az igénytelen írás megy.


Vagy ha már valaki egy ilyen fórumra kirak egy kérdést, próbál normálisan válaszolni (bár igaz itt névtelen), de akkor már miért nem képes venni a fáradtságot? Annyival nem vesz több időt igénybe, még telefonon sem…


Tényleg megvannak az adott szituációk, mikor szerintem elfogadott, de a legtöbb esetben egyszerűen igénytelennek hat, illetve tiszteletlennek a másik felekkel szemben.


És lehet, hogy valaki tök jó gondolatokat formál meg, de számomra sokat elvesz az értékéből, főleg ha egy posztnál csak 1-2 mondat, vagy első chatelés, kioktató komment, saját igényeinek felsorolása vagy bármi hasonló.


Ja és persze alig várom az ilyesféle válaszokat. :D



aug. 9. 16:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
#10-es: Én egyszer láttam ilyen hirdetést ("Keresek elado agyat"), onnan vettem a példát. :D
aug. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
#11 Az oké, de elég hülye kell legyél ahhoz, hogy azt hidd, az illető agyat akar venni, nem pedig ágyat. Igen, vannak olyan szavak, amiknél az ékezet hiánya technikailag tök más szót eredményez, de ezek a szavak nem vákuumban léteznek - a kontextus alapján teljesen egyértelmű lesz, hogy mire gondolt a költő.
aug. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
55%
Egyszerű igénytelenség az, ha valaki ékezetek nélkül ír. Semmi több.
aug. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#12-es: Tudom, hogy mit akart írni, csak viccből írtam ide, a poén kedvéért. Sajnálom, hogy neked nem ment át.


Amúgy van ismerősöm, aki azt mondta, hogy azért nem ír ékezettel, mert külföldön, Angliában él. Persze, ez ott érthető is. De nálunk azért jobb, ha használjuk.


#13-as: Igazad van.

aug. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
33%

soha életemben nem fog érdekelni annyira egy random komment/üzenet hogy átjavítgassam. ha az autocorrect elintezi, akkor el van intézve, ha viszont nem, akkor úgy marad.

de amúgy inkabb értelmeset írjon valaki hanyagul, mint tökéletes formával valami agysorvaszto fszsagot (az utóbbit általában férfiaknál látom, de persze tisztelet a kivételnek)

aug. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Nincs telefonod?
aug. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
41%
Mert az ember mindig siet valahová, vagy szar a telefonja. Én általában ilyen válaszokat szoktam kapni erre. De hülyeség azt mondani, hogy miért nem ír akkor, amikor ráér, mert mindenre azonnal kell válaszolni, különben azt hiszik, hogy ügybe sem vesszük a másikat. Akkor meg azért vannak megsértődve. Meg amúgy a legtöbb ember le is szarja az ilyesmit, úgyis egyértelműen megértjük egymást, nem?
aug. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Persze, így is megérteni, de akkor is valamilyen szinten igénytelenség és ha már valaki ír valamit, akkor ne a másiknak kelljen fejtegetni meg kontextusból kitalálni, hogy mire gondolt a költő. Mert ez olyan, hogy puff ideböfögöm neked ezt, le is szarom, te meg rakjad össze.


Furcsa, hogy hirdetésekben nem láttál még ilyet, az én tapasztalataim alapján pont, hogy értelmes hirdetés szövegeket nem látni.


És igen, én is írtam, hogy vannak olyan szituációk, mikor én is így írok vagy teljesen rendben van. De ha posztolunk valamit akárhová, nyilvánosság elé, akkor egyrészt adjuk meg a tiszteletet mások felé, másrészt mutassuk meg, hogy nem azon réteghez tartozunk akik egyébként tényleg képtelenek helyesen, kulturáltan írni.


Nyilván ezek csak apróságok, de alapból mindenki hisztizik, hogy hová fajul ez a világ (teljesen jogosan) és minden ilyen apró hanyagság összeadódik a végén és azt eredményezi amit. És pont amiatt lehet ebben a legnagyobb igazság, amit az elején írtatok is, hogy ezt gondolják menőnek, még ha tök pitiáner dolog is, de lassan mindenhonnan kiveszik az értékrend az emberekből.

aug. 11. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!