Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem írtok ékezetet,...

Miért nem írtok ékezetet, írásjeleket?

Figyelt kérdés

A kérdésem leginkább arra irányul, hogy pl. közösségi médiában az emberek alig írnak ékezettel.


Legtöbb esetben ezt lányoknál látom (tisztelet a kivételnek). Mikor instára kiraknak egy sztorit, vagy posztolnak egy képet, de még fb-n is. Odaírnak 1-1 pár szavas mondatot, rögtön kisbetűvel, írásjelek és ékezetek nélkül. Pedig ha már valaki képeket posztolgat, akkor nem foghatja rá, hogy nincs ideje és így gyorsabb.


Persze vannak olyan szituációk, pl. chatelés közben, mikor nem írok ékezetet, de abban az esetben gyorsabban pörög a kommunikáció, illetve a másik fél is így tesz.


Viszont az emberek (de leginkább lányoknál vettem észre) már az első üzenetváltásnál, még ha nem is ismer és nem tudja hogy állsz vele, akkor is ékezet nélkül ír. Akár egy tinderen is (amit tudom, nem kell komolyan venni) leírja hosszú sorokban milyen igényei vannak, te milyen legyél, de egy vesszőt, pontot, ékezetet, nagybetűt sem képes leírni.


A másik pedig, mikor egyből kommentekben nekiállnak okoskodni akárhol, de ott is ez az igénytelen írás megy.


Vagy ha már valaki egy ilyen fórumra kirak egy kérdést, próbál normálisan válaszolni (bár igaz itt névtelen), de akkor már miért nem képes venni a fáradtságot? Annyival nem vesz több időt igénybe, még telefonon sem…


Tényleg megvannak az adott szituációk, mikor szerintem elfogadott, de a legtöbb esetben egyszerűen igénytelennek hat, illetve tiszteletlennek a másik felekkel szemben.


És lehet, hogy valaki tök jó gondolatokat formál meg, de számomra sokat elvesz az értékéből, főleg ha egy posztnál csak 1-2 mondat, vagy első chatelés, kioktató komment, saját igényeinek felsorolása vagy bármi hasonló.


Ja és persze alig várom az ilyesféle válaszokat. :D



aug. 9. 16:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
nemtom hogy ke
aug. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

"nem foghatja rá, hogy nincs ideje és így gyorsabb."

Nem is az, hogy nincs rá idő, de tényleg gyorsabb így

Illetve a tinik bizonyos köreiben szerintem ez még bizonyos értelemben menőnek is számít

aug. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
Mert menő egy bizonyos korosztályban + sokaknál nincs bekapcsolva az automatikus javítás, és annyira nem is érdekel senkit hogy ekezettel vagy anélkül ír a másik bármit is.
aug. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
szerintem gyorsabb es szerintem alapbol mar ekezetekkel olvasod nem ugy ahogyan konkretan le van irva
aug. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem a románoktól lesték. Ott még a hivatalos állami oldalakon is hiányoznak néha az ékezetek. Vagy a telefonszámlás SMS-ekben sincs egy darab se. :D


Fun fact: Ha a Ro-Alert kivételesen román és magyar nyelven is küld egy vészjelzést (medve, vihar, stb), a magyar szövegben ott vannak az ékezetek, a románban meg nincsenek.

aug. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%
Mert felesleges. Igy is erti akinek irok, nem hivatalos helyre megy.
aug. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
De azért nem mindegy, hogy "Keresek elado agyat" vagy "Keresek eladó ágyat" :D
aug. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
12%
7-es neked az utóbbira nagyobb szükséged van.
aug. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

#8-as: Ezt csak példának írtam. :D

Hogy lássák, hogy igenis kellenek azok az ékezetek.


#7-es voltam

aug. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
36%

#9:

Szar példa volt, mert hirdető oldalon én az életbe nem láttam ékezet nélküli szöveget, ott azért vannak szabályok. Ahogy az se fordul elő túl gyakran, hogy valaki nyilvános marketplace-en keres emberi agyat.

aug. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!