Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai ember miért nem mondja...

A mai ember miért nem mondja a másiknak, hogy jó reggelt, vagy egészségedre? Miért neveletlenek a mai fiatalok??

Figyelt kérdés
aug. 7. 10:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%

Furcsa, nálunk munkahelyen, (mindenki diplomás, kivétel a 2 takarító) mindenki mondja ezt.

Otthon nálunk mindenki mondja.

aug. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
35%
Ilyen közhelyek small talkok azoknak mennek akikkel nincs téma se de beszélgetni kell mert pl.kollega.
aug. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
86%
Most is mondják, nyilván ha egy buszon tüsszögsz akkor nem fogják.
aug. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
75%

Én másként tapasztalom!

Reggel jön be a fiatal kolléganőm hangosan, illedelmesen köszönve, és képtelenek a gyökér kollégáim visszaköszönni, - mert szájzárat kapnak az egójuktól!

Jön a takarítónő - ugyanígy, - és ugyanez történik!

Én szégyellem magam helyettük, - mert bennük fel sem merül, hogy mekkora farönkök!

aug. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
19%
14.: 6-os vagyok. Attól, hogy valaki nem köszön vissza, nem illedelmes, nem tartja a szokásokat, vagy nem veti alá magát bármi más elvárásnak, attól még nem lesz farönk! Az illem és egyebek az egy extra dolog, ennek hiányában nem lesz senki sem bunkó, vagy farönk. Azt még értem, hogyha bunkó megjegyzést teszek, beszólogatok, kötekedek, akkor megvetnek érte, na de hogy nem mondom ezt vagy azt, vagy nem teszem ezt vagy azt, az egy full semleges dolog, és akinek ez nem tetszik, az menjen a 3,14csába. Attól még én is ugyanúgy segítenék a kollégának, ha nem szólt semmi rosszat sem, illetve ha szépen kéri. És még válaszolok a kérdésekre is, ha olyan kedvem van, de hadd legyen már annyi jogom, hogy eldöntsem mit mondjak, mit tegyek, amíg ezzel nem ártok senkinek sem. Ja, és ha másnak sérül emiatt a lelkivilága, az nem ártás. Szóval ennyit erről, lehet lepontozni. Már a 6.-os válaszomnál is meglepődtem, hogy nem lettem teljesen lepontozva.
aug. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem értelmetlen ezt kívánni. Ilyen alapon akkor "Jó xarást!" is kellene kívánni.
aug. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
77%
Tényleg farönknek kell lennie annak, aki egy légtérben tölt el másokkal napi szinten több órát, együtt kell működnie velük a munkájában x órát és mégis képtelen illedelmesen köszönni ezeknek az embereknek.
aug. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
82%
Márpedig jó nagy bunkóság nem fogadni valakinek a köszönését, pláne ha még egy légtérben is dolgozol vele nap mint nap. Általában azokra jellemző ez a viselkedés, akik többnek hiszik magukat másoknál, a valóságban azonban csak faragatlan taplók. Mégis miről szólna nem visszaköszönni egy fiatalabb kollégának vagy egy takarítónőnek, ha nem az egóról? Nehogy már ki kellene nyitnom a nagyságos számat egy fiatal csitri vagy holmi takarítónő miatt, ugye? Ha a főnök jönne be az irodába és köszönne, vele már nem mernék ezt megcsinálni. "És még válaszolok a kérdésekre is, ha olyan kedvem van..." haha, vagyis ha "nincs olyan kedved", akkor még csak nem is válaszolsz, ha kérdeznek tőled valamit? A főnökkel vagy egy feletteseddel már nem mersz így viselkedni gondolom. Az ilyen emberek nagynak hiszik magukat, de igazából magukról állítanak ki szegénységi bizonyítványt. Amúgy 15-ös nem hinném, hogy bárkinek sérül a lelkivilága, ha neked épp nincs kedved köszönni vagy szóbaállni velük, inkább elkönyvelnek egy neveletlen bunkónak.
aug. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
8%
Na most a 18.-as bemutatta a tökéletes példáját, hogy miért nem pazarlok még egy rossz szót sem az ilyen emberekre. Ő tudja, hogy én mit miért csinálok, mi a szándékom ezzel, nagyra tartom magamat. Ezek a fajta emberek azok, akik kényszert éreznek arra, hogy a csendesebbeket, az ANTISZOCIÁLISAKAT basztassák, és folyamatosan támadják (jelen esetben a feltételezés, hogy nekem nagy az egóm, meg semmibe nem nézem a takarítókat, ez csak rosszhiszemű kötekedés, és minek foglalkozzak ilyenekkel?). Ha van egy nagyobb társaság, ott állandóan kipécézik maguknak a hallgatag típusokat. Mert ő neki sérül az egója (igen, a 18.-as féléknek van nagy egója, pont ezért jön ezzel), hogy mi az már, hogy ő neki van facebook-on képenként van 100 lájk, és a kolléga nem képes felvenni egy erőltetett mosolyt, csak hogy ő jobban érezze magát, mert képtelen a pozitív visszajelzések nélkül jól érezni magát. Amikor fiatal voltam és illedelmes, akkor is találtak maguknak kifogást bizonyos típusú alakok, hogy belém álljanak. Ez az egész dolog csak arról szól, hogy ilyen vagy olyan módon belekényszerítsék a másikat egy hierarchikus rendszerbe. Miért kéne ilyenben részt vennem, amikor ha alul vagyok, akkor ebből úgyis jóval több hátrányom származik, mint előnyöm? Felül meg úgysem akarok lenni, mert nem akarok másokat kihasználni, elnyomni. Tehát gusztustalannak tartom ezt a fajta dominanciát, és nekem valahogy ehhez soha sem volt gyomrom, de nem hagyom, hogy mások domináljanak. Sokkal jobban érzem úgy magamat, ha ebből az egészből kimaradok, és nem magyarázkodok másoknak. Ezt azért írtam le, hogy hátha van olyan, aki abban a cipőben járt, mint én, és hátha segíteni tudok ezzel neki valamennyit.
aug. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
86%
19: Szerintem a köszönés, visszaköszönés egy emberek közötti alapvető udvariassági forma, egyáltalán nem ezen múlik a dominancia meg a hierarchikus rendszer. Legalábbis én nem ezt tapasztalom. Nem antiszociális vagy, ha nem köszönsz, vagy nem köszönsz vissza, hanem bunkó és tapintatlan. Én magam sem vagyok a társaság középpontja, sőt, kifejezetten csendes vagyok, mégis természetesnek tartom a köszönést meg a köszönés fogadását. Ha téged folyamatosan kipécéznek már régóta, akkor valószínűleg áldozattípus vagy (amiről persze nem tehetsz), és annyit piszkáltak mások, hogy eltorzult a jellemed és felvettél egy ilyen bunkó attitűdöt, bemagyaráztad magadnak, hogy mindenki mással van a baj és az a jó, ahogy te viselkedsz. Persze nincs mentségük azoknak, akik csak azért piszkáltak, mert sebezhetőnek tűnsz, de hidd el, nem leszel előrébb azzal, ha beleállsz mindenki másba, akinek nem olyan a természete, mint neked, hanem mondjuk udvarias, szociális stb. Neked inkább valamiféle terápia kellene, hogy tudj kapcsolódni az emberekhez.
aug. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!