Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai ember miért nem mondja...

A mai ember miért nem mondja a másiknak, hogy jó reggelt, vagy egészségedre? Miért neveletlenek a mai fiatalok??

Figyelt kérdés
aug. 7. 10:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%

Tőlem mondhatják, csak jó étvágyat ne kívánjanak.

Különben meg honnan veszed, hogy nem mondják? Mondják.

aug. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Akkor hallanám :P
aug. 7. 10:30
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Erről a szüleiket kéne megkérdezni, hogy miért nem tanították meg nekik.

Szerintem egyébként nem korfüggő. Én nem vettem még így észre. Van, aki köszön, van, aki nem - fiatal, idősebb vegyesen.

Ha nem köszön, akkor köszönj neki te. Ha nem köszön vissza, akkor többet neked sem kell.

aug. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
21%
Városon ez előtt 20 évvel sem mondták ezeket, csak a falvakban maradt meg ez a rossz szokás.
aug. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Bezzegateidődben? Hány éves vagy, 80?

Na meg mi az, hogy "a mai ember"? Mindenki "mai ember", aki él.

Szerintem sem korfüggő. Én hallom ezeket fiatalabbaktól és idősebbektől is. Persze nem mindenkitől.

aug. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
57%

Mert rájöttek, hogy nincs semmi értelme. Én már egy jó ideje nem köszönök senkinek sem a saját falumban, amikor otthon vagyok. Mégis minek??

Anyámnak is mondtam, hogy mit foglalkozik velük, minek beszélget ilyen alakokkal állandóan, amikor arra sem számíthat egyiktől sem, hogy 10km-el arrébbról hazahozzák autóval. Ennyire nem lehet megkérni senkit sem, nekem kellett emiatt oda-vissza több, mint 500km-et utaznom.

Azzal mész valamire, ha csak magaddal foglalkozol, magadat helyezed előtérbe. Inkább saját magadat fejleszd, mert azt nem veheti el tőled senki sem, és majd jönni fognak az emberek, mint légy a szarra. Mert az embereknek manapság nem kapcsolatokra van szüksége, hanem érdekekre, előnyökre, meg kihasználásra. Hiába vagy rendes, rohadt jó fej, senki le se fogja szarni, mert egyszerűen nincs igény erre.

aug. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem neveletlenség. Én sem igénylem, hogy a mindennapi eseményeket valaki udvariaskodva lekövesse a "jó utat", "jó étvágyat", "egészségedre" megszólalásokkal. Nem zavar, de semmit sem tesz hozzá az életemhez, ha valaki tüsszentés után egészséget kíván nekem.
aug. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
41%
Mocskos és neveletlen mai fiatalok!
aug. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%
mert régen minden jobb vót és a bunkóság nem is létezett, minden rosszat cirka 2020 környékén. találtak fel.!!
aug. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy mondják neked, csak te nem hallod.
aug. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!