Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is érez nosztalgiát a...

Más is érez nosztalgiát a 2000-es évek eleje iránt?

Figyelt kérdés

Valahogy annyira más volt a világ, nem gondoljátok? Talán jobb... Vagy nem tudom, lehet, hogy csak azért tekintek rá nosztalgiával, mert akkor voltam gyerek, akkor szereztem az első olyan benyomásaimat, emlékeimet, amik rendesen megmaradtak.

Olyan furcsa megnézni egy filmet/sorozatot is, ami akkoriban készült...



aug. 6. 02:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért van, amit írsz - akkor voltál gyerek. Én a 90-es évekre gondolok pont így, akkor voltam gyerek, meg még talán a 2000-es évek elejére. Még az a bugyuta Coco Jambo is hiányzik.
aug. 6. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én szeretek a jelenben élni.
aug. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én tinédzser voltam akkor, és persze, jó volt, rengeteg élmény, bulik, hatalmas baráti társaság, előttem volt még az élet, minden új és izgalmas volt, stb. De ez nem azért van, mert akkor jobb volt a világ, hanem mert akkor voltam tizenéves. Rengeteg sz*R volt a világban akkor is, elég csak az akkori hatalmas munkanélküliségre gondolni, gazdasági válság, 9/11, Őszödi beszéd és az utána következő események, devizahitel válság, rengeteg eladósodott ember, volt minden, csak hát gyerekként, de még tiniként is ez akkoriban nem nagyon érdekelte az embert, vagy ha érdekelte is, nem úgy élte meg, mint egy felnőtt.
aug. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem volt jobb akkor se, csak nem nézted a napi sajtót, mert inkább a tinis dolgaiddal foglalkoztál.
aug. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Érzek nosztalgiát, mert akkor voltam gyerek.


Az élet nehezebb volt akkor, mert nem volt elterjedve az internet, viszont bizonyos esetekben a tartalmak jobbak voltak.

Pl. a 2000-es évek elején még léteztek zenészek, akik tudtak zenéz alkotni.

Ma ez már nem igaz: bármelyik hülye megteheti azt, hogy letölt a netről egy ingyenes alapzenét, valahonnan szerez egy bugyuta szöveget, aztán a hangját szanaszét szerkesztve összerak egy dalt. Ma ugye mindenki rap zenét nyom, szóval habiszti ő is rappel (ami leginkább azt jelenti, hogy az alapzenére rámondja a szöveget, mert rappelni azt nem tud!)


#1


Még a Coco Jambo is mesterműnek számít, a mai zenék többségéhez képest.

Az a durva, hogy a régi trash zenék jobbak, mint amiket ma elismernek.

aug. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A mindent (?) megszépítő nosztalgia.

Nekem mondjuk kifejezetten negatív időszak volt, és így nálam ez a nosztalgia-faktor sem igazán játszik, de egyébként meg rengeteg olyan dolog van, amire az ember utólag nagyon pozitív érzésekkel gondol, de amikor megélte, akkor nem igazán szerette. Az elme és az emlékezet már csak ilyen. MEgszépíti a dolgokat. Aztán ha az ember mélyebben belegondol, elég valószínű, hogy nem tetszene neki, ha most az akkori környezetben kellene élnie.

aug. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6


Mindent nem szépít meg a nosztalgia. Nagyanyám élt a Rákosi-korszakban, a mai napig szidja őt.

aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
#1: Azért na! Coco Jambo egy kifejezetten mesteri alkotás lett. Lehet, hogy a szövege nem ér irodalmi Nobel-díjat (halkan jegyezzük meg: egyetlen mostani slágeré sem), de zeneileg egy igazi mestermű. És nem csak úgy divatból hallgatta/hallgatja az ember, nem csak ráfogják, hogy "jó", hanem tényleg kellemes, harmonikus, élvezetes az emberi fülnek és elmének.
aug. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, de részemről ez nagy részben amiatt van, mert akkor voltam gyerek.
aug. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló érzéseim vannak csak nekem a 80-as évekkel kapcsolatban. Minden jobb volt mint most. Szeretnék visszarepulni abba az időbe és meg is fogom tenni. Lélekben még most is ott élek.
aug. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!