Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet az, hogy mióta...

Miért lehet az, hogy mióta felnőttem azóta már nem érdekel az olimpia?

Figyelt kérdés

Halvány emlékeim de még vannak a 2004, 2008 és erősebbek a 2012-es olimpiáról (főleg utóbbi), most 31 vagyok.


Főleg a 2012-es londoni emlékek élnek még bennem, ahogy láttam a Mary Poppins-os produkciót vagy Ellie Goulding-nak a London Calling-os számát.

https://www.youtube.com/watch?v=ujnmQ7Rif6Y

https://www.youtube.com/watch?v=1BPq_RhOadA

Illetve emlékszem még a kínai produkcióra is.

Anno alig vártam a megnyitót és a játékokat, a 2016-ost (már egyetemistaként) közömbösen megnéztem, a 2020-2021-es meg nekem konkrétan teljesen kimaradt (ha nem olvasok utána azt se tudom megtartották-e egyáltalán a covid miatt).


A mostani olimpiáról is már csak a botrányok miatt értesülök és azért belenéztem a megnyitóba de egyenesen förtelmes volt és semmi olimpiai hangulata nem volt (nemcsak az LMBTQ propaganda miatt, hanem az egész körítés miatt).


Nem tudom hogy elveszett a varázsa - ha igen miért - vagy egyszerűen már kinőttem belőle.

Ezen a héten is csak azért néztem bele-bele pár eseménybe pár percig (magyar vonatkozású), mert szabadságon vagyok amúgy totál nem köt le.


Azt azért hozzáteszem, hogy arányosan már az életkedvem/kreativitásom is hanyatlott a hosszú évek során (krónikus betegség) szóval lehet hogy felnőttkori nihilizmushoz/depresszióhoz is van köze?



aug. 2. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán nem vonz már téged a téma. Szerintem hiába rágódsz ezen.
aug. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Túlgondolod szerintem. Az ízlésünk, érdeklődési körünk változik, normális, hogy nem pont ugyanaz és ugyanannyira érdekel, ami több mint 10 éve.
aug. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Egyszerűen más lett az érdeklődésed.
aug. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Benőtt a fejed lágya és rájöttél, hogy melyek azok az események, amelyeknek a figyelemmel kísérésébe értelmetlen energiát fektetni.

Például a túlszervezett, kollektív vergődésre én sem vagyok kíváncsi úgy, ahogyan a világ összes történésének anyagi alárendelésére, tévképzetekben, szerepeket tévesztő, kimagyarázó, önfelmentő szemlélettel palástolt baromságaira sem.

aug. 3. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én érdeklődésem is csökkent, mert már nem tartom azt olyan különlegesnek, hogy emberek szinte elmebeteg kényszereséggel kinozák magukat, tönkretéve az egészségüket a dicsőségért. Nem biztos hogy ezek az extrém módon sportoló emberek pszihiátriai értelemben egészségesek.
aug. 3. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Már nem tudnak újat mutatni. Igen, mondhatni elmúlt a varázsa. Nekem az Athéni Olimpia az első élményem, az nálam az etalon. Második a Pekingi Olimpia. Zseniálisak voltak! Ez a párizsi egy ratyiság volt.
aug. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6: Nekem pont fordítva, hogy gyerekként 2004-et, 2008-at megnéztem, de érettségizettként akkora nyomot hagyott bennem a londoni olimpia, hogy mai napig nosztalgiázom. Elképzelhető, hogy azért mert imádom a brit kultúrát vagy tényleg annyira színvonalas olimpia volt az?
aug. 3. 10:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Nincs ám olyan, hogy "felnőttkori nihilizmus/depresszió". Egyszerűen felnőttél, nem érdekel már a haszontalan parasztvakítás.


Itt jegyezném meg, hogy a defektuskereső önvizsgálat nem segít jobbá válni. "Vajon mi bajom lehet, hogy..." ezek rossz kérdések, és rossz felé visznak. Nem minden változás vagy épp állapot jelent bajt.


Nem érdeklődni az olimpia iránt természetes és normális állapot, sokan vannak ilyenek. Kár agyalni ezen, csak fogadd el és foglalkozz azzal, ami érdekel.

aug. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Metionin ***** válasza:
Változik az ember. Engem az olimpia sosem izgatott, viszont a Forma 1-et imádtam gyerekként. Ki sem lehetett robbantani a tv elől hétvégén, amikor mentek az időmérők szombaton, meg vasárnap a futam. Most már el sem tudom képzelni, mit élveztem benne, dögunalmasnak találom. Úgy 13-14 éves koromban szoktam le róla.
aug. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát amilyen volt most az olimpia, nem csodálom, hogy nem érdekelt.
aug. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!