Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes/el lehet így kezdeni...

Érdemes/el lehet így kezdeni az egyetemet? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Egy korrekt érettségit tettem, fel is vettek egyetemre Nyíregyházán. Igen ám, viszont én pesti vagyok, s a kollégium - már ha kapok / en bloc a lakhatás/ ingázás tankönyvek és egyebek mind nem kis összegbe kerülnek attól függetlenül, hogy államilag támogatottra vettek fel. Folyamatosan keresek munkát, de eddig nem sikerült találnom, a szüleim pedig nem tudnak többé támogatni, nekik is nehézségeik vannak, ( csak 8 osztályuk van, s a belüket is kidolgozzák a semmiért)szóval jó lenne kb azonnal munkát találnom. ( Lány vagyok, enyhén mozgássérült - sántítok - de kb már mindent is elvállalnék, küldöm a cvm, mégsem jön visszajelzés ) Ettől nagyon stresszes vagyok most, ráadásul eleve mentális beteg is vagyok ( borderline, szorongás, szuicid gondolatok ) így nem tudom, mit tehetnék. Az egyetemet ha törik, ha szakad, szeretném elkezdeni, mert olyan szakra vettek fel, ahová mindig is menni akartam. Mit tehetnék ebben a helyzetben? Teljesen kilátástalanul érzem magam.

júl. 28. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, opció-e neked, de akár halasztani is lehet 1 évet. Felvesznek, majd mész passzívba (nem tudom, gyakorlatilag hogy kell ezt intézni, mivel nem próbáltam).

Az egy évben dolgozol, rendesen heti 5 napot, gyűjtesz a jövő évre. Az egyik gimis osztálytársam is ezt csinálja.

A mozgássérültséggel (vagy bármi is a nyelvtanilag helyes alak lol) nyilván nehéz lehet melót szerezni, de segíthet, ha belépsz egy diákszövetkezetbe.

Amúgy nagyon sajnálom, hogy lelkileg pocsékul vagy, remélem hamar jobban leszel. Kitartás!<3

júl. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
*ja a lakhatásról nem írtam, de ha találsz lakótárs(ak)at, akár olcsó albérlet is szóba jöhet, ha a szüleid ki akarnak dobni otthonról
júl. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Első tök jókat írt.

Meg hát ugye ott van a diákhitel. Alapból nem jó ötlet eladósodva kezdeni az életet, de neked a mostani időszakot meg tudná könnyíteni.

júl. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A mozgássérültségedet előnyödre is fordíthatod, méltányossági kérelemmel megpályázhatsz valami ösztöndíjat.


Ha nagyon nagy sz@rban vagy, lenne még egy ötletem, de az nem a leglegálisabb, bár engem is az mentett meg egyetem alatt.


Szurkolok!

júl. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs nagy tapasztalatom ebben de Pesten esetleg nem indul ugyan az a szak hasonló ponthatárral mint Nyíregyházán?


Mert akkor talán könnyebb lehetne

júl. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Ha amúgyis szorongó vagy ráadásul borderline is, akkor lelkileg nagyon le fog terhelni az egyetemi stressz. Erre jobban fel kell készülnöd, mint bármi másra..
júl. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, aki le van égve anyagilag, annak a kevés is túl sok, de azért az utazás Budapest és Nyíregyháza között egyáltalán nem drága. Nappali tagozatos jogviszonnyal havi 2000 forint az országbérlet, azzal meg annyiszor teszed meg a Bp-Nyíregy távot, ahányszor akarod. Igaz, IC-re helyjegyet így is venned kell (elővételben 650 forint), de a Budapest-NYíregyháza szakasz simán megtehető IC nélkül is: óránként indul a Keletiből az Agria interrégió, arról Füzesabonyban leszállsz, a szomszéd vágányról meg szinte egyből indul is a vonat Nyíregyházára. De egyébként 2 óránként közvetlen interrégió járat is indul. Szóval szerintem a közlekedés kérdésköre túl van tárgyalva, havi 2000 forint lesz összesen.


A munka már jóval nagyobb probléma. Érettségivel, szakképesítés nélkül, hallgatóként, testi problémákkal szinte esélytelen normális állást találni, olyat, ami mellett egyetemre is tudnál menni. Eleve arrafelé elég nagy a munkanélküliség, de ha találsz is állást, az valószínűleg főállás lenne, amellett meg hááát... nem mondom, hogy lehetetlen, de hogy elég nehéz lesz egyetemen teljesíteni, az 100%.


Nem tudom, milyen szakra jársz, de elég sokan korrepetálásokból szereznek plusz pénzeket. Nem mondom, hogy degeszre lehet keresni vele magad, de én például főiskolás koromban egész szép összegeket begyűjtöttem ezzel. Érdemes talán ilyen téren elindulnod, meg nézegetned a különböző diákmunka-lehetőségeket.


#6 válaszolóval viszont nem feltétlenül értek egyet. Lehet, hogy még jót is tesz a környezetváltozás, és az, hogy kiszakadsz abból a közegből, ahol eleve napi szinten ért a feszültség.

júl. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
#7 Tudod milyen egy borderline szorongó? Mert én ,igen. A környezetváltozás nem igen segít rajta, csak a terápia plusz gyógyszerek, ha segít... De sokszor az sem sajnos. De legyen igazad. Az lenne a legjobb, ha ennyi megoldaná.
júl. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemeken van szociális támogatás, anyagi és egészségügyi helyzetre is adnak, és tanulmányi ösztöndíj is van. Szerintem nézz utána, kérdezd meg az egyetemet,hogy milyen és mekkora támogatások vannak. Az 1. válaszadó tök jókat írt!
júl. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemeken van pszichológus is,arra is érdemes lenne rákérdezni,hogy heti hányszor lehet hozzá menni.
júl. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!