Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tapasztalt valaki olyat, hogy...

Tapasztalt valaki olyat, hogy egy ember személyisége már felnőttként drasztikusan, szó szerint totálisan megváltozik, és kb. semmiben sem hasonlít arra, aki egykoron volt? Mi tud ilyet kiváltani, amikor elvileg a személyiség már gyerekként adott?

Figyelt kérdés

Itt most nem ilyen apróságokról beszélek, hogy valaki zárkózottabb lesz, vagy felnőttként bulisabb, extrovertáltabb, hanem amikor valaki szinte teljesen kicserélődik. Unokatestvérem sokáig maga volt az empátia, Teréz anyunak hívták még a barátai is, hihetetlenül megbocsátó, kissé hiszékeny jellem volt. Az elmúlt években azonban a legnagyobb embergyűlölő lett, akit valaha ismertem, nagyon durva kommenteket látok tőle face-n, kivágott egy csomó embert az életéből, az empátia meg szinte teljesen eltűnt belőle. Családi talikon tartja magát, ő az a típus, akiről kívülálló meg nem mondaná, de szerintem még a szülei se (hozzájuk se kötődik igazán). Nem lelkizik, amikor egyszer megkérdeztem tőle csak annyit válaszolt, hogy nézzek körbe az

emberek közt, ott a válasz mindenre, illetve sok családi sz.r is történt náluk. Azért lep csak meg, mert ennyire drasztikusan még senkinél sem láttam ilyet, higgyétek el, ő nem csak egy szimplán kiábrándult, zárkózottabb ember. Létezik, hogy valakinek a teljes személyisége kicserélődik?



júl. 28. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
létezik.
júl. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"elvileg a személyiség már gyerekként adott"


EZ AZ, ami nem igaz. És IGEN, egy ember meg tud teljesen változni az életkörülmények hatására.

júl. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Pedig ilyeneket nyomatnak még pszichológusok is. 😮 Amúgy én sem hiszek benne, magamból kiindulva sem, bár ez a szint azért meglepő. Aggódom érte, és sajnálom, ami ennyire képes egy embert átformálni.
júl. 28. 19:19
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokunknak sikerul.
júl. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%

Változik a világ, és változunk mi is.


A gyerekeknek nincsenek gondjuk, játszanak szórakoznak nevetnek egyszóval boldogok. Ahogy telik az idő, úgy kezdenek felnőni éretebbek lesznek okosabbak. Én személy szerint így írnám le, de mindenki saját maga tudja mitől változott a személyisége, lehet egy bizonyos sérelem miatt, vagy csak mert érettebb lett

júl. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A személyiség nem fixált dolog, hanem fejleszthető.
júl. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Na nála nem ez van, írtam is feljebb. Nem szimpla felnövés, az nem ilyen. Amúgy már gyereknek is érettebb volt.
júl. 28. 19:27
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

"A gyerekeknek nincsenek gondjuk, játszanak szórakoznak nevetnek egyszóval boldogok."


NA te sem a valós világban élsz!

júl. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen utolsó, ahogy unokatesómnak sem volt egy hú, de túl boldog gyerekkora.
júl. 28. 19:36
 10/14 anonim ***** válasza:
Az élet megváltoztatja.
júl. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!