Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem magam butának,...

Miért érzem magam butának, unintelligensnek?

Figyelt kérdés

Állandóan buta kérdéseket teszek föl, figyelmetlen is vagyok, meggondolatlanul mondok ki dolgokat..

Tesztelni akartam az intelligencia szintemet, mensa iq teszten 127-et írtam. Különben sok szellemi tevékenységet végzek, egyetemen egy nehezebb természettudományi szakon tanulok, azt hinnék, hogy intelligens vagyok, de mégsem…

A gondolkodásomat butának, éretlennek érzem…


Miért ? Hogyan tudnám fejleszteni az intelligenciámat, ami a mindennapi társas életben szükséges?


20L


júl. 27. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet nincs baj vele, csak te gondolod úgy. Ezt mások mondják vagy te találtad ki?
júl. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az iq-d átlag feletti, szóval két dologra tudok gondolni. Az egyik a klasszikus önbizalomhiány, hogy alapból nem vagy buta, csak te érzed magad annak, akár felnagyítva olyan negatív hatásokat, amik lehet ott sincsenek, csak belelátod. Pl hogy mások lenéznek, vagy hogy helytelenítik amit és ahogy csinálsz. Trükkös dolog tud ez lenni valóban, ráadásul ha kételkedünk magunkban, az még több kételyt tud bevonzani. A másik lehetőség pedig az, hogy az iq-d ugyan magas, de mondjuk a szociális helyzetekben tényleg suta vagy. Ez iq-tól független, sőt igazából sokszor pont a magasabb iq-jú embereket sújtja ez. Viszont a jó hírem az, hogy ez abszolút tanulható, fejleszthető, csak persze elméleti alapon sem árt hozzá tanulni, és a szociális rutinra is szükség van, tehát élsz, mész bele a különböző élethelyzetekbe, és egyre jobb leszel ebben is.

Az is lehet mindkettő igaz rád, ebben az esetben az utóbbit érdemes szintén fejleszteni és foglalkozni vele, mert minél jobban oldasz meg helyzeteket, annál rutinosabbá és magabiztosabbá is válsz idő közben. Tényleg jót tud tenni az önérzetnek, ha érzed és látod hogy ami pl fél éve még problémát okozott volna helyzet, abba most már lazán belemész és jól is oldod meg.

júl. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Már nincs mit hozzáfűznöm, a 2-es válaszoló nagyon jól leírta.

Még elég fiatal vagy, szóval ha nem bújsz csigaházba, éled az életet, akkor ez idővel úgyis változni, javulni fog! Az biztos, hogy nem az intelligenciáddal van baj, s ez jó hír. :)

Vannak emberek, akik társas helyzetekben görcsösek, s emiatt tesznek, mondanak fura vagy éppen buta dolgokat, de ettől még nem leszenk unintelligensek. Én is hasonló voltam, s vagyok a mai napig.

júl. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem te inkább tapasztalatlan vagy, nem pedig buta. Nagy különbség, és magától fog változni, amint elkezded elhagyni a komfortzónádat.

20 évesen egyébként nem is baj, hogy nem vagy egy világi bölcs. Valamint, talán van egy kisebb fajta kisrbbrendűségi komplexusod. Nem?

júl. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A magas IQ hátránya. Én a mensa netes teszt maximumát értem el. De ugyan így vagyok. Yt videókat 2x-es gyorsítással hallgatom, mert így több infót kapok azonos idő alatt. Gimi végéig végig 5 voltam, viszont az egyetemet otthagytam. Nem azért, mert nem tudok tanulni, nem büfészak volt, sőt, az egyik legkeményebb. Mégis, tanulás nélkül, max átolvasva csináltam meg amit megcsináltam 3-4-esre. (Persze, ha nem feldobós javítás volt...) Most itt vagyok, 27 évesen, kulimunkát végzek, és totálisan azt érzem, hogy kisiklott az életem. Ettől függetlenül, nem állok rosszul anyagilag, saját házam van, és már egy pesti lakás önereje is megvan. A dilemmám csak az, hogy itthon akarok-e maradni, vagy sem, ha maradok, merre mennek az ingatlanárak. Az eddigi barátaimat kezdem ignorálni, mert azt érzem, csak lehúznak. Pszichológushoz kéne elmenni, de arra meg nem tudom rávenni magam. Ha neked sikerül, egy próbát megér.
júl. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehetsz buta, csak más dolgok érdekelnek-, más a dolgokhoz való megközelítésed, mint egy átlagembernek, így nem értitek egymást.
júl. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!