Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket zavar, amikor egyesek...

Titeket zavar, amikor egyesek olyan információra kérdeznek rá, amiknek maguk is könnyen, gyorsan utána tudnának nézni?

Figyelt kérdés

Példa párbeszédek:


- XY cuccért 85 lejt fizettem.

- Ok, és az forintban mennyi?


- A hétvégén Szárazdon jártam.

- Értem, az hol van?


Mindkettő olyan információ, amit tizenöt másodperc alatt kiderít az ember az okostelefonja használatával. Ha még nem keresett ilyen dolgoknak utána, akkor mindennel együtt maximum három percet vesz igénybe.


Hozzáteszem, nem boomerekről van szó, hanem fiatalokról, akinek az okostelefon az ébren töltött idő 98%-ában ott a kezében, a mosdózást is beleértve.


Ez az élettelenség mást is zavar, vagy nekem nagyok az elvárásaim?


júl. 25. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint élőbeszédben kérdeznek rá vissza vagy chaten? Chaten tényleg indokolatlan, de élőbeszédben nem fogok 30 másodpercig nem válaszolni, amíg utánanézek valaminek🤣
júl. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgetés közben??? Vagy írásban? Mert beszélgetés közben nagy bunkóság még 2024ben is a telefont bújni. Persze írásban más.
júl. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jogos a felvetés, ezekre írásban került sor.
júl. 25. 13:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudná nézni, de akkor infót keres és nem beszélget. Az ilyen visszakérdezéssel lehet egy téma és beszélgetés folyamát fenntartani, mert addig is reagált valamit, kérdést tett fel, és átadta a lehetőséget annak, hogy válaszolj és tovább gördüljön a dolog. Ilyen esetben kényelmesebb akár kicsit a butát is eljátszani azért cserébe, hogy ne legyen kínos csend vagy szünet amíg keres, ne törjön meg a csevegés intenzitása. Lehet visszakérdez valaki olyan dolgokra is, amire amúgy tudná a választ, csak hogy fenntartsa a figyelmed és lekössön - addig is vele foglalkozol és nem más dolgokkal vagy másokkal.
júl. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezeket ki lehet kerülni, ha egyből úgy írod, ne kelljen visszakérdezni.

Egy magyar ember a 85 lejről nem biztos hogy el tudja dönteni, hogy sok vagy kevés, írhattad volna egyből forintban.

Szárazdhoz is odaírhatsz valami nagyvárost zárójelben a könnyebb tájolás miatt. Most se írtad le, nekem is meg kellett nézni, hogy hol van.

júl. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4


"Az ilyen visszakérdezéssel lehet egy téma és beszélgetés folyamát fenntartani"


Ha ilyen lehetetlen dolgokkal kell fenntartani egy beszélgetést, az már régen rossz. Mellesleg ilyen probléma konkrétan nem merült fel itt.


#5


"Szárazdhoz is odaírhatsz valami nagyvárost zárójelben a könnyebb tájolás miatt. Most se írtad le, nekem is meg kellett nézni, hogy hol van."


Hát ez az! Eszedbe jutott, hogy megnézd, max. fél perc alatt sikerre is jutottál. Másnak ez nem jut eszébe?

júl. 25. 14:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Írásban egy idő után zavarna, ha minden ilyesmire rákérdezne, szóban viszont nem, mivel ott eléggé megakasztaná a beszélgetést minden egyes alkalommal.
júl. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak a vonaton, ha felszáll az egyed és nem tudja(???), hogy a vonat megáll-e X-Y helyen.
júl. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem.
júl. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!